Jeneratör Ses Yalıtımı

Jeneratör ses yalıtımı, elektrik kesintilerine karşı kullanılan jeneratörlerin bulunduğu her ortam için yapılması gereken bir işlemdir.

Elektrik kesintisi, ülkemizin her yerinde sık meydana gelen bir durumdur. Evlerde elektrik kesintisinin yaşanması çok büyük problemlere neden olmasa da sanayi, fabrika, hastane, okul gibi umumi yerlerde elektrik kesintisinin olması hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük zararların oluşmasına neden olur.  Jeneratör kullanılan alanlarda ise elektrik kesintilerinin oluştu anda sistem devreye girerek her şey olduğu gibi yeniden işlemeye başlar, jeneratöre bağlı olan makineler istop etmeden işlemeye devam ederler. Ancak jeneratör odalarında oluşan sesler, ortamın ciddi anlamda rahatsız olmasına neden olur. Jeneratör ses yalıtımı ile bu sorunların önüne geçerek ortamın yüksek ses frekanslarından arınması sağlanabilir.

Jeneratör odası ses yalıtımı

Gürültü frekansının çok yüksek olmasından dolayı mekânlarda çalışanlar başta olmak üzere alan çevresinde ikamet edenlerin rahatsızlığı da ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Bu tip sorunlar başta işitsel sorunların yaşanmasına neden olmakta ve daha da önemlisi uzun süreli seslere maruz kalan insanların ruhsal dengelerinde de anormallikler meydana gelmektedir. Jeneratör odası ses yalıtımı yapılarak bu tip sorunların önüne kolaylıkla geçilebilmektedir.

Jeneratör ses yalıtımı nasıl yapılır?

Seslerin yüksekliğine bağlı olarak seçilen ses yalıtım malzemeleri, ortamdaki gürültünün yalıtılmasında başarılı olmak zorundadır. Bu nedenle izolasyon için satın alınan malzemelerin doğru şekilde seçilmesi ve uygulamada herhangi bir problemin olmaması gerekir. Jeneratör ses yalıtımı konusunda müşterilerimize sunduğumuz malzemeler Avrupa Birliği (AB) standartlarında olup özel ölçülerle sunulmaktadır.

Mutlu Akustik ile Başarılı Çözümler

Deneyimli bir firmanın ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapması çok önemlidir. Hem projelendirilme işlemlerinde hem de malzeme seçiminde en iyi malzemelerin seçilerek uygulandığı firmalarla çalışmak, hem kalite açısından hem de ekonomik açıdan çok daha iyidir.

Uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet veren firmamız Mutlu Akustik, ses yalıtımında tecrübeli personelleri ile jeneratör odası için gerekli ölçümleri yaparak kullanılması gereken malzemeleri belirlemektedir. Ekonomik rakamlarla işinizi çözüme ulaştırabileceğiniz firmamızın çağrı merkezi iletişim numarasından arayarak jeneratör ses yalıtımı hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, projelendirme konusunda destek alabilirsiniz.