Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Ahşap Yapıların Ses Yalıtımı

Ahşap yapıların ses yalıtımı, yapılarda ki en önemli ve öncelikli sorunların başında gelir. Ses yalıtımı uygulama doğru bir şekilde yapılmadığında aranan STC ve IIC değerini görmek imkansız hale geliyor.

Ahşap ev ve Villa Ses Yalıtımı

Ahşap yapılan ses yalıtımı, diğer alanlarda yapılan (masif) ses yalıtımından çok daha farklıdır. Yapıların ahşap olmasından dolayı ses izolasyonu özelliğinin olması kadar yanmazlık özelliğinin bulunmasına dikkat edilmelidir. Yangına karşı korumalı olarak yapılan ahşap yapılar, doğru şekilde uygulamaların yapılması durumunda beklentileri daha fazla karşılayabilirler. Bu konuda bir eğitiminiz yoksa bile kendinizi yeterli hissedebilirsiniz, ancak bir uzmana danışmanız hayat kurtarıcı olabilir. Yangın bu tür yapılarda karşılaşılabilecek en büyük sorundur. Bu nedenle bu yapılarda yangın riskleri göz önüne alınarak ses yalıtım malzemeleri seçilmesi gereklidir.

Ahşap Ev Otel Ses Yalıtımı Akustik

Ahşap Ev Otel Ses Yalıtımı Akustik

Ahşap Yapılarda Ses yalıtımı nedir?

Oluşturulan bir alanda dışarıdan gelen seslerin iç mekana yansımaması için bazı işlemler yapılır. Bölme duvarı ve orta kat yapıları katmanlar halinde inşa edilir ve bu aralara kullanılan bazı (bakınız : ses yalıtım malzemeleri) ses yalıtım malzemeleri ilave edilerek ses geçiş kaybının maksimum seviyede oluşması sağlanır. Masif alanlarda ve ahşap yapılarda ses yalıtımı yapmak aynı mantığa dayanmaktadır. Ancak tek bir farkla, ahşap yapılarda bu işlem uygulanırken yangına dayanıklı olmasına dikkat etmek önem taşımaktadır.

Ahşap yapıların ses yalıtımı nasıl yapılır?

Yapılarda kullanılan malzemenin yapısı, çıkan sesin daha yüksek olmasını etkiler, Bu tarz sert alanlar bir diyafram görürürler. Zeminde kullanılan malzemenin topuk sesi gibi rahatsız edici seslere karşı daha pasif kalması, ahşap yapılarda ses yalıtımı uygulaması yaparken daha dikkatli olunmasını gerektirmektedir. Bu tip yapılarda işlem uygulanırken en çok dikkat edilmesi gereken detay yapısal titreşimi azaltan malzemenin kullanılmasına ve iyi bir ses yalıtımının oluşabilmesi için ses yapıların bağlantı noktalarının ve deliklerin sıkı olması önemlidir.

Ahşap Ev Otel Ses Yalıtımı Akustik

Ahşap Ev Otel Ses Yalıtımı Akustik

Ahşap yapılarda ses yalıtımı için arayın

Bir işlem yaparken veya yaptırırken işin uzmanından destek almak son derece önemlidir. Bitişik duvar ses yalıtımı Hem malzeme seçimi hem de kullanımı konusunda alanında deneyimli olan firmamız, ahşap yapıların ses yalıtımı konusunda beklentilerinizin ötesinde sonuçlar veren işlemler gerçekleştirmektedir. Mutlu Akustik olarak işinde profesyonel olan  bir ekibe sahibiz.  Gerek duyduğumuzda yerinde, gerek mail ve whatsapp ‘dan gönderdiğiniz video ve fotoğraflarla inceleme yaptıktan sonra kullanılacak malzemelerin belirlenmesi aşamasına geçiyoruz. Doğru malzemelerle doğru sonuca ulaşmak için gerekli incelemeleri yapan ekibimiz, daha sonra isteğe göre uygulama aşamasına geçmektedir.

Ahşap yapılarda zemin ses yalıtımı

Duvar ses yalıtımı kadar önemli olan bir diğer konu ise zemin ses yalıtımı uygulamasıdır. Yapıların ağaç kullanılarak yapılmasından dolayı bu konuda seçilecek malzemelere önem vermek ve gerçek anlamda seslerin yalıtımınını dikkat ederek işlem yapmak başarılı bir sonuca ulaşmayı sağlamaya yardımcı olacaktır.

Tamamlayıcı ürünlerden Akustik Kapı modellerimiz ve ses yalıtım malzemeleri hakkında bilgi almak için ücretsiz danışın.