Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Hastane Ses Yalıtımı

Hastane ses yalıtımı bir odanın, bir muayenehane, bekleme salonu MR odası ses yalıtımı, Röntgen odası, ameliyathane, hasta odası gibi bir çok alanda ses yalıtımı gerekliliği vardır. Bir kişinin tıbbi sağlığı ve geçmişi, yalnızca yakın çevrelerindeki en güvenilir kişilerle paylaşılan son derece kişisel bilgilerdir.

Hastane ses yalıtımı

Bu güvenilir çevrede, arkadaşlar ve aile ile birlikte hastalara bakım sağlayan tıp uzmanları bulunur. Koşullar gereği gerekli olmasına rağmen, tıbbi bakım sağlayıcı ile hasta arasındaki güven kırılgan olduğu kadar önemlidir. Tıp uzmanları için her türlü kişisel bilgiyi güvende tutmak bu güveni korumanın bir parçasıdır.

Bu mahremiyeti korumak sadece doktor-hasta ilişkisinin anahtarı değildir, aynı zamanda tıbbi tesisin bakım kalitesinin bir parçasıdır. Gizli hasta bilgileriyle ilişkili mahremiyet ve güvenlik hissi, hastaların tıbbi bakım tesislerinde kendilerini daha rahat hissetmelerini sağlar. Bu artan konfor, bakım için geri dönme isteklerini ve dolayısıyla sağlık hizmetlerinin kalitesini ve iyileşme hızlarını etkiler. Bu bilgilerin güvenliğini sağlamak o kadar zorunludur ki, HIPAA Gizlilik Kuralı gibi düzenleyici kurumlar ve yasalar, bu güvenliği sağlamak için tıbbi tesislerin belirli önlemler almasını şart koşar.

Tıbbi tesisinizin ses yalıtımı, hastaların bilgilerini korumanın bir yoludur. İster bir MRI odasını, ister bir muayene odasını veya bir hastanenin tamamını ses geçirmez hale getiriyor olun, bu adımı atmak, başkalarının bu duvarlar arasında yayılan hassas bilgileri duymasını engelleyecektir. Özellikle şehir hastanelerinin yeni düzeninde iç içe geçmiş cafe ses yalıtımı, restorant ses yalıtımı eksikliği nedeniyle bu alanlar oldukça rahatsız edici gürültülere neden olmaktadır.

YouTube video

Korunan Sağlık Bilgileri Kuralı için HIPAA Gizliliği

Daha yaygın olarak HIPAA olarak bilinen 1996 tarihli Sağlık Sigortası Taşınabilirlik ve Hesap Verebilirlik yasası , bireylerin tıbbi bilgilerinin mevcudiyetini ve güvenliğini düzenlemek için yürürlüğe konulan bir dizi yasadır. HIPAA’nın bir kısmı, daha yaygın olarak HIPAA Gizlilik Kuralı olarak bilinen Bireysel Olarak Tanımlanabilir Sağlık Bilgilerinin Gizliliğine İlişkin Standartlardır . Bu kural, bireylerin tıbbi kayıtlarını ve kişisel sağlık bilgilerini korumak için oluşturulmuş ulusal standartları ortaya koymaktadır.

Bu bilgiler, sağlık planları ve hastalıklardan sosyal güvenlik numaraları ve adresleri gibi genel bilgilere kadar her şeyi içerir. Bu bilgileri korumak için HIPAA Gizlilik Kuralı, tıbbi işletmelerin uygun koruyucu önlemleri almasını ve belirli protokollere uymasını gerektirir.

Hastane Ses Yalıtımı

Bir hastanenin nasıl ses geçirmez hale getirileceğini veya özel bir tıbbi muayenehanedeki bir muayene odasının nasıl ses geçirmez hale getirileceğini merak ediyor olun, hangi ses yalıtımı çözümlerinin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olabiliriz. Medikal işinizi sıfırdan inşa ediyorsanız veya mevcut tesisinizde sadece birkaç ses yalıtımı sorunuyla uğraşıyorsanız ekibimizle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz.

 

Ayrıca hastane veya diğer tıbbi alanlarınızda ihtiyaç duyduğunuz kurşun oda kaplamaları ve kurşun kapı gibi ihtiyaçlarınız içinde iletişim kurabilirsiniz.