Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Evlerde Ses Yalıtımı

Evlerde ses yalıtımı rahat bir eğlence vakti geçirebilmek ve iyi komşuluk ilişkileri yürütebilmek için vazgeçilmez. Aile hayatımızın tamamı, sosyal hayatımızın bir kısmının evde geçmesi, sağlıklı bir şekilde ev ses yalıtımı yapmakla mümkün oluyor, zira komşumuzun kapıya gelmesini istemeyiz. Peki, ev ses yalıtımı nasıl yapılır?

Profesyonel Ev Ses Yalıtımı

Normal şartlarda, ev ses yalıtımı binaların inşaat halindeyken yapılması maliyet açısından oldukça avantajlıdır. Ancak eski binaların birçoğunda bu özellik ya yoktur ya da yeteri kadar sağlanmamıştır.

Hatta çoğu yeni bina da da maalesef bu detay gözden kaçırılmakta yada doğru ürünlerle yalıtım yapılmamaktadır. Bu da bu tip yerlerde yaşayanların yan komşu duvardan, üst komşu ve alt komşuların seslerinden rahatsız olmalarına neden olabiliyor.

Yeni bir eve taşınmak elbette köklü bir çözüm gibi durabilir ancak çoğu zaman böyle bir evi bulmak oldukça zor. Yani istediğiniz ilde ve semtte istediğiniz özelliklerde bir daire! Bu oldukça zor bir iş gibi görünüyor. Çözüm en sevdiğiniz eviniz burası ve bu eve doğru ses yalıtımı yapmaktır. Peki, ama doğru ev ses yalıtımı malzemeleri nelerdir?

 

 

 

YouTube video

Ev Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Apartman dairelerinde yaşayanların en büyük sıkıntılarının başında rahatsız edici sesler gelir. Topuk sesi, darbe sesi, çocukların koşturma sesleri, dubleks konutlarda merdivenden topuklu terlik ile yürüyen hanım komşu gibi sürekli oluşabilen seslerin yanı sıra elbette araç trafiğinin yarattığı gürültü de rahatsızlığa neden olan durumlar arasında yer alır.

Ev Ses Yalıtımı Amacı

Ev ses yalıtımı sizi her türlü ortak duvar, üst kat komşudan gelen gürültü veya alt kat komşudan gelen gürültü farketmeksizin, gürültü problemlerinizi ve rahatsız edici sesleri ortadan kaldırarak daha rahat ve sağlıklı bir yaşam sürmektir. Peki, bunun için hangi alanlarda ses yalıtımı yapılması gerekir?

Evlerde Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, ev içerisinde hareket ederken giyilen terlik ya da ayakkabıların topuklarından çıkan sesler, çocukların koşuşturmaları gürültünün artarak alt kata inmesini sağlar. Zeminde şap altı ses yalıtımı veya parke altı ses yalıtım malzemeleri, kullanılacak ürün yada ürünler elbette müşteri şikayetine, hangi sesin yalıtılacağına göre değişir.

Bunun için genellikle serme yöntemiyle kullanılan SoundCell, SoundCell Pro, SBR Kauçuk, Mantar Şilte gibi sayabileceğimiz farklı ürünler kullanılabilir. Burada ne tür bir yükün olduğu, mevcut zemin durumu, oda yüksekliği, darbe ve hava doğuşumlu seslerin tespiti yapıldıktan sonra karar verilmelidir. bu konuda bir uzmanımız sürekli telefonda sizlere destek veriyor. Elbette uygulamanın öneminden bahsetmemize gerek yok.

Ev Duvar Ses Yalıtımı 

Evlerde ses yalıtımı için ilk durak noktası ortak duvar ses yalıtım olmakta ve malzemeler şikayete göre belirlenmektedir. Örneğin; Ahmet beyin evinde 10cm kalınlığında bir tuğla ile bölünmüş ve üzerine kara sıva atılmıştır, sonra alçı ve boya işlemi yapılıp Ahmet bey tarafından satın alınmıştır.

Hatice hanımın evindeki ortak duvarlar ise hafif yapı malzemelerinden ytong ile kapatılmış ve üzerine yalnızca alçı boya yapılarak Hatice hanım tarafından teslim alınmıştır. İki müşterimizin de duvarlarının yapısı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla müşterinin mümkünse duvar yapısı, komşu duvardan gelen sesin seviyesi, bu duvarların hangi mahaller olduğu çok önemlidir.

Salon – Salon denk gelen duvarlarda yalıtım detayı farklı, Mutfak-Yatak Odası duvar ses yalıtım detayı muhakkak farklı olmalıdır. Profesyonel bir ekibimiz var ve şikayetinize göre farklı duvar kesitleri oluşturarak sorunların çözümünün kişiselleştirebilme yeteneğine sahip araçlar kullanmakta.

Evlerde Tavan Ses Yalıtımı

Tavan ses yalıtımı yapılırken yapılan bir çok yanlış vardır. Öncelikle neden tavana yalıtım istediğimize karar vermemiz gerekiyor. Şayet üst kattan gelen TV sesi, Konuşma sesi gibi Hava doğuşumu sesleri yalıtmak istiyorsanız veya sizden üst kata giden sesleri yalıtmak istiyorsanız tavan yalıtımında oldukça başarılı olursunuz.

Ancak üst kattan gelen sesler topuk sesi, yürüme sesi, koşma sesi gibi darbe titreşim sesleriyle burada yapacağınız yalıtımda maksimum %60 – %70 oranında başarı yakalayabilirsiniz. Bunun nedeni darbe ve titreşim seslerinin şap yada parke altında absorbe edecek herhangi bir ürün olmadığından bu titreşimler zemine geçer, zeminde diyafram görevi görerek ses artar ve buradan, duvar, kolon ve kirişler aracılığı ile sadece alt kat üst kat değil bir kaç kat ilerlediği görülmektedir.

Üst kat komşunuzdan gelen bu tarz titreşim kaynaklı gürültüler üst kat komşunuzla anlaşarak parkesinin altından yalıtım yapmanız hem ekonomik hem başarılı bir sonuç elde etmenizi sağlar. Bu mümkün değilse tavan ses yalıtımı yapmanızdan başka çare kalmaz.

Bir odanın veya evin Ses Yalıtımı Kılavuzu

Evlerde Ses Yalıtımı Fiyatı

Evlerde ses yalıtımı yaşam alanlarının daha yaşanılır bir hale gelmesini sağlamakla kalmaz mahremiyetide korur. Kimse aile içi konuşmaları tarafından dinlenmesini istemez. yalıtım profesyonellikle yapılırsa harcadığınız paranın hakkını alabilirsiniz.

Sünger gibi ürünlerle yapılan yalıtımlara harcadığınız paranın cebinize sizi üzecek kadar zararı olacaktır. Bu iş tek bir defa yapılabilecek bir iştir. ürün ve fiyatlar makul profesyonel ses yalıtım hizmetini Türkiye ‘nin her yerinde almak için danışmanlarımıza ulaşmaktan çekinmeyin.