Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Radyo Odası Ses Yalıtımı

Radyo odası ses yalıtımı, yayın yapılan odanın dış seslerden arındırılması işlemidir. Bu işlem için kullanılan özel malzemeler vardır ve bu malzemelerin de doğru şekilde uygulanması gerekmektedir. 

Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Radyo yayınları, eskiden beri en fazla dinlenen sesli medyalar arasında yer alır. Canlı yayınlar, sohbetler, programlar ve söyleşiler gibi insanlara bilgi sunan radyolar, hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Tabi bir radyo istasyonunda yayın yapılırken seslerin net şekilde ulaşılması önemlidir. Bu da kendi başına bir alanın oluşturulması ile yapılabilecek bir işlem değildir. Radyo odası ses yalıtımı, bu nedenle önemli bir yere sahiptir.

Radyo Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı, her alan için özel bir çalışma gerektirir. Radyo odaları, insanlara bilgi aktarırken radyo frekansları üzerinden yayın yapıldığı için bu alan için ayrılan bölümün doğru şekilde seslerden izole edilmiş olmasını gerektirir. Radyo odaları, genel olarak çok büyük olmayan yerlerdir ve bu alanda ses yalıtımı uygulamak TV odası ses yalıtımı uygulamasına göre çok daha kolaydır. Radyo odası ses yalıtımı yapılırken; zemin ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı uygulamalarına önem verilmesi gerekir. Buna ek olarak kapıların da akustik düzenlemeye uygun şekilde tasarlanmış olmaları gerekir. Yani akustik kaplamalı kapı, kullanılması gereken bir malzemedir.

Malzemelerin nerelerde ve nasıl kullanıldığına karar verdikten sonra uygulama aşamasına geçmeden; gerekli test ve ölçümler yapılır ve buna göre sonuca odaklı çalışmalara başlanır.

Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Radyo Odası Hacim Akustik

Radyo odası gibi müzik alanlarında genellikle geniş frekans aralığında sesler üretilir. Özellikle mekanın bir ses yalıtımına ihtiyacın varsa bu genişliğe hitap edecek ürünler ve doğru duvar kesitleri kullanılarak yalıtımın yapılması gerekir. Genllike hacim akustik uygulaması için sünger kullanıldığını görüyoruz. Bu ürünler ucuz olması çekici görünebilir ancak düşük frekanslı seslerin yutum katsayısı çok düşüktür ve bu nedenle öncelikle düşük frekanslı seslerinde yutumunu sağlayabilecek ürünler kullanmak, antibakteriyel olmasına dikkat etmeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir.  Aşağıya sizin için sünger ve HUQ kumaş panel arasında ses yutum değerlerini gösteren gerçek bir grafiği paylaşıyoruz. Bu grafik akustik ürün tercih etmenizde kılavuz olabilir.

Radyo Odası Ses Yalıtımı Fiyatı

Radyo odasının ses yalıtım ve hacim akustik düzenlemeleri işinizi severek yapmanız için, yayınınızın dinleyicilerinize sağlıkla ulaşması için oldukça önemlidir. Bu nedenle doğru ürünü alabileceğiniz profesyonel bir ekipten destek almak isterseniz akustik uzmanlarımıza ücretsiz olarak danışabilirsiniz.

Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı

Radyo Odası Akustik Ses Yalıtımı