Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Restoran Ses Yalıtımı

Restoran Ses Yalıtımı yalnızca Türkiye ‘de oldukça kötü değildir bu konuda restoranlarımızı suçlayamayız ancak bu tarz gürültülü mekanlara gidenlerin ikinci en yaygın şikayetinin gürültü olduğunu biliyor muydunuz? Hizmetten hemen sonra ses kalitesi, müşterilerinizin geri dönüp dönmeyeceklerini veya sizi arkadaşlarına tavsiye edip etmeyeceklerini belirlemek için kullandıkları şeydir.

Restoran Ses Yalıtımı

Kaynak: Zagat.com anketi, Odyoloji Farkındalık Kampanyası

Harika bir menüye, güler yüzlü garsonlara ve güzel bir dekora yatırım yaptınız. Restoranınız eğlenmek için çok gürültülü olduğu için müşteriler işletmenizden kaçınırsa, hepsi boşa gidecektir.

Uygun restoran ses yalıtım ve akustik malzemeleri olmayan restoranlardaki gürültü seviyeleri, şehir trafiğinin (85 desibel) ve elektrikli testerelerin (109 desibel) ortalamasıdır. Bu kesinlikle iştah açıcı değil.

Restoran Ses Yalıtımı

Akşam yemeği telaşı sırasında, daha da kötü olabilir. Bazı restoranlar, özellikle yemek alanında mutfağı olanlar, insan tolerans seviyesinin 10 desibele kadar yüksek ses seviyeleri kaydetti.

Müşteriler seslerini duyurmak için birbirleriyle rekabet etmeye başladıklarında gürültü seviyeleri bir sorun haline gelir. Restoranınız artık özel, samimi bir yemek deneyimi sağlayamaz. Ve işinizi kaybedersiniz.

Restoruant gürültüsünden kaçan müşteriler

Yemeklerinizi, güler yüzünüzü ve mekanınızı seven müşterileri suçlayamazsın. Restoranınızın fiziksel düzeni ve sesin alanınızda nasıl yayıldığı sizin sorumluluğunuzdadır. Mutfak özellikle gürültülü bir yerdir ve mutfağın yakınında oturan masalar veya yemek servisi yapılan katlar misafirleriniz için en kötü şey olabilir. (Ankara ve istanbul ‘da mükemmel menülere sahip fakat berbat bir akustiği olan mekanlara sadece bu nedenle gitmiyorum)

Restoran Ses Yalıtımı için neler yapabilirim?

• Restoran müdavimlerinin ilgisini çekecek şekilde restoranınızın ambiyansını koruyun

• Müşterilere mümkün olan en iyi deneyimi yaşatarak onları geri dönmeye teşvik edin

• Müşterilerinizin mutlu ayrılması için sipariş hatalarını azaltın

• Yetenekli çalışanları elde tutmayı kolaylaştırarak işyerinin sağlık ve güvenliğini teşvik edin

Unutmayın bazı şehirler restoranları sadece yemek ve hizmet kalitesine göre değil, aynı zamanda gürültü hacmine göre de derecelendirmeye başladı. Sağlıklı bir restoran işletmesi için iyi ses kalitesi şarttır.

Restoran Ses Yalıtımı ve Akustik arasındaki fark nedir?

Restoran Ses yalıtım ürünleri sesin başka bir alana veya komşunuza gitmesini engeller. Hacim Akustik ise ses dalgalarının duvar, tavan ve zemin gibi alanlardan geri dönmelerini engeller mekan içindeki yankı eko gibi sorunları ortadan kaldırır.

Çoğu restoranın yankı sorunları vardır. Ses duvarlardan, tavanlardan ve zeminlerden yansır. Bu, istenmeyen arka plan gürültüsüne neden olur ve sesleri boğuklaştırır. Akustik Malzemeler, bireysel seslerin netleşmesine yardımcı olur. Duvarlardan yankılanan sesi azaltarak daha az arka plan gürültüsü olur.

Restoran Ses Yalıtım Malzemeleri sesi hapseder. Sesi bir yerde tutarlar ve sesin bir boşluktan diğerine geçmesini imkansız hale getirirler.

Mutfaklar, gürültünün servis alanına girmesini önlemek için restoran ses yalıtım malzemelerine ihtiyaç duyar. Barlar, gürültüyü hapsetmek ve restoranın diğer alanlarına girmesine izin vermemek için restoran ses yalıtım malzemelerine ihtiyaç duyar. Genel olarak, restoran ses yalıtım malzemeleri, olması gereken alanda bulunan gürültüyü korur.

Çoğu zaman, restoran ses yalıtımı sorunları her iki tür ürüne de ihtiyaç duyar. Özellikle işiniz şehrin bir yerleşim bölgesindeyse veya canlı gruplara ve büyük kalabalıklara ev sahipliği yapıyorsanız. Ses yalıtım malzemeleri sesi istediğiniz mekanda tutar. İç duvarlardaki ses yutucu ürünler ise ses kalitesini ve performansını artırıyor.