Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Basketbol Salonu Ses Yalıtımı

Basketbol salonu ses yalıtımı, spor ya da aktivite yapılırken seslerin dışarıya gitmesini engellemek ve çevrede yaşayan insanların rahatsız olmasını engellemek amacıyla özel olarak yapılan bir uygulamadır. 

Basketbol Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Spor yapmak ya da sosyal aktivitelerde bulunmak, insan sağlığı ve psikolojisi üzerinde etkilidir. Gençlerin her dönem yaptıkları ve severek takip ettikleri spor dallarından biri olan basketbol, yeni dönemde birçok alanda oynanabilen bir spordur. Ancak şehirleşmenin etkisiyle yeni dönemde basketbol sahaları ya da salonları genellikle insanlara yakın noktalarda yer alıyor ve kapalı alanlarda yapılan bir spor olduğu için gürültü oranı diğer sporlara göre daha fazladır. Günümüzde binaların giriş katı yahut en üst katlarında görmeye başladığımız basketbol salonları için darbe ve titreşim kontrolü ve hatta hacim akustiği oldukça önemli. Basketbol salonu ses yalıtımı, alanın hacmine bulunduğu konuma alt, üst ve yan konumlarında bulunan mekanlara göre etkili duvar, tavan, zemin ses yalıtım kesitleri hazırlanmalıdır. Doğru malzemelerin tercih edilerek, gerekli ses yalıtım düzeyini sağlamaya ve sporun daha sağlıklı şekilde yapılmasını etkiler.

Basketbol Salonu Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Diğer alanlara göre daha geniş ve büyük olan bu alanlarda uygun malzemenin kullanılması ve ölçümlerin doğru şekilde yapılması önemlidir. Basketbol salonu ses yalıtımı uygulamasına geçilmeden önce öncelikle sorunların doğru tespit edilmesi gerek. Firmamız bu alanda gerekli yalıtım detaylarına hakimdir ve sizden sadece gürültüden etkilenecek konumlar hakkında bilgi alması yeterlidir. Duvar, Tavan, Zemin ses yalıtımının yanında Epoksi işlemine kadar sizlere hizmet verebilir yapıdadır.

Basketbol Salonu Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler

Bir çok yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Bu tarz alanlarda öncelikle yüzer döşeme yapılması gerekmektedir. Özel zemin kesitleri ve takozları ile topun sektirme titreşimi ve sesi, insanların koşma esnasında oluşan topuk ve zıplama sesleri ve titreşimlerinin kesilmesi gerekir. Benzer detaylar tavan ve duvarlar içinde gereklidir.
Ayrıca hacim akustik ürünleri kullanılmalıdır.

Ses Yalıtım Malzemeleri ve Hacim akustik ürünleri sayfamızı ziyaret edin –