Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Dans Salonu Ses Yalıtımı

Dans Salonu ses yalıtımı ve akustik düzenlemesi ihtiyacı sürekili tekrarlanan bir, iki üç, dört. Bu güne kadar, bu dört kelime hala sırtınız düz, çeneniz yukarıda. Pek çok insanın – kısa ömürlü dans kariyeri olanlar bile – tanımlayabildiği gibi, bu dört kelime dansçıları eğitmenin sesinin ritmine göre bir rutin başlatmaya hazırlar.

Dans Salonu Okulu Akustik Ses Yalıtımı

Ne yazık ki, bu sayım genellikle eğitmenlerin müziğin üzerinde bağırmaya zorlandığı ve üst kattaki komşulardan gelen vuruşların yapıldığı tipik dans salonlarını daha çok temsil ediyor.  Zayıf akustik koşullar kesinlikle dans okullarının müşterilerini uzaklaştırmak belki farklı bir salona geçişlerini sağlayabilir. 

Dans Salonu , evden uzakta bir evdir – her yaştan insanın hareket yoluyla zihinlerini ve bedenlerini keşfetmeleri ve ifade etmeleri için kutsal bir alan. Özellikle gençlik kargaşası dönemlerinde, dans Salonu, sevgi dolu ve kabul eden bir topluluğun parçası olurken, bireyselliğimi kucaklamam için bir yer sağlar. Bir dans stüdyosu, her şeyden önce içindeki insanlar tarafından harika hale getirilir; ancak harika bir tesis, yeteneklere en iyisini öğrenme, öğretme ve en iyisini yapma konusunda ilham verme gücüne sahiptir.

Başarılı olmak için, bu tesislerin sadece mimari ve işlevsel olarak değil, aynı zamanda akustik olarak da harika olması gerekir. Bir dans stüdyosu kesinlikle bir konser salonu veya tiyatro ile aynı akustik gereksinimlere sahip değildir; ancak bu genellikle kakofon olan alanları, maksimum yaratıcılığı ve ifadeyi teşvik eden iyi kontrollü alanlara dönüştürebilen birkaç temel tasarım hedefi vardır:

  • Dansçıların birbirlerini ve eğitmenlerini kolayca duyup anlayabilmesi için yüksek konuşma anlaşılırlığı
  • Dansçıların ritmi kolayca duyup hissedebilmesi için müziğin desteklenmesi ve netliği

Bu hedeflere ulaşmak için iki temel akustik tasarım stratejisi gereklidir:

  1. Dış gürültüyü en aza indirin . Bu, bitişik alanlardan (dans stüdyoları, ısınma alanları, koridorlar vb.) Gelen sesleri ve HVAC sisteminden gelen arka plan gürültüsünü içerir. Bu tasarım öğeleri, yeni bir inşaat projesinde ilk seferde doğru yapmak için özellikle önemlidir, çünkü bunlar genellikle çok pahalıdır ve daha sonra düzeltilmesi karmaşıktır.
  2. Doğru ses emici akustik ürünler seçin . Dans salonlarında, bu yüzeylerin dayanıklı ve darbeye dayanıklı olması ve mümkün olduğu ölçüde kolun (veya bacağın) uzanamayacağı bir yerde bulunması önemlidir.

Söylemesi yapmaktan kolay! Bu hedeflere ulaşmanın önündeki birkaç ortak engel vardır. Dansçılar önemli darbe enerjisi verebilir zemine her dokunduklarında titreşim binanın yapısına girerler. Darbe enerjisi miktarı dansın tarzına bağlıdır. Örneğin, bale dansçıları zemindeki etkilerini en aza indirirken, vurgulanmış zemin etkileri hip hop ve hepsinden önemlisi (isim her şeyi söylüyor) gibi diğer stillerin ayrılmaz bir parçasıdır. Zemin izole edilmedikçe, bu enerji, kolon kiriş gibi detaylarla binanın yapısı boyunca hareket edecek ve bitişik alanlarda ses olarak yayılacaktır.

Darbe enerjisini etkin bir şekilde izole etmek için, özellikle dans salonlarında diğer işgal edilmiş alanların üzerinde konumlandığında, sertleştirilmiş yapısal levhalar, yüzer döşeme tertibatları ve yayla izole edilmiş ses bariyeri tavanlarına ihtiyaç duyulur. Yine stile bağlı olarak, dans müzik eşliğinde oldukça gürültülü olabilir.. Müzik genellikle klasik bale için canlı, güçlendirilmemiş piyanodan, diğer birçok stil için güçlendirilmiş, önceden kaydedilmiş sese kadar değişir. Son olarak, dans stüdyolarında yüzey alanı için yüksek talep vardır, çünkü duvarlar tipik olarak bale barları ve tavandan tabana aynalarla kaplıdır. Bu ses emici oda kaplamaları dahil etmek için sınırlı alan ve bütçe bırakır .

Yeni stüdyolar büyük ve güneş ışığı ile dolu, ancak aynı zamanda birkaç stratejik akustik tasarım özelliğinin dahil edilmesiyle sessiz, izole ve iyi kontrol ediliyorlar:

> Çift Cedar akustik duvarlar her çalışma salonunu birbirinden ayırır, böylece dansçılar bitişik alanlardaki eşzamanlı derslerin seslerinden rahatsız olmaz.
> Akustik Camlar , Lobiyi salon alanından ayırır, böylece bu lobi alanlarında bekleyen insanlar birbirleriyle sohbet edebilir ve stüdyodaki dansçıları odaklarını bozmadan gözlemleyebilir.
> Mekanik ekipmanın stratejik düzeni Maliyetli ses bariyeri yapılarına olan ihtiyacı azalttı ve bu gürültü üreten öğeler ile gürültüye duyarlı dans stüdyoları arasındaki mesafeyi artırdı. Sonuç olarak, dans stüdyolarına hizmet veren HVAC sistemleri uygun şekilde sessizdir ve stratejik ekipman düzeni, ses zayıflatıcıları ve dahili kanal kaplaması gibi gürültü kontrol önlemlerinin verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmuştur.
> Uygun maliyetli asma tavanlar , yankılanmayı kontrol etmek için stüdyolardaki sesleri emer ve tavandaki kanal sisteminden gelen gürültüyü ve çatı üzerindeki dış mekan seslerini engeller.
> Esnek dans pistleri, öncelikle dansçıların dizlerinde ve diğer eklemlerde aşınma ve yıpranmayı azaltmak için kullanılan, stüdyolar arasında yanal olarak darbe sesi aktarımını kontrol etmeye yardımcı olur. Togelo kauçuk zemin

Dans salonu ses yalıtımı, aktiviteler gerçekleştirilirken çevrede yaşayan insanların rahatsızlık duymamaları açısından yapılması gereken bir uygulamadır. Hem dans edenler açısından hem de diğer insanlar açısından oldukça etkili olan bu uygulama, alanında uzman firmalardan yapılması gereken bir işlemdir. 

Şehirleşme hayatının tırmanışa geçmesi ile birlikte birçok faaliyet alanı şehir merkezlerinde yer almaya başladı. Dans salonları da bu alanlardan biridir ve müzik sesleri ile dans esnasında çıkan topuk sesleri ve diğer gürültüler, hem aynı binada yaşayanlar açısından hem de çevrede yaşayanlar açısından sıkıntılı durumların yaşanmasına sebep olur. Dans salonu ses yalıtımı ise bu işe çözüm bulma noktasında yapılması gereken bir işlemdir.