Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Zemin Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı, alt kata giden darbe sesleri veya alt kattan gelen konuşma sesleri ve TV gibi seslerin yalıtımı için ihtiyaç duyulan ekonomik ve kolay uygulanabilir çözümlerdendir.

Şap Altı Ses Yalıtımı

Zemin ses yalıtımı ev içerisinde hareket ederken giyilen terlik ya da ayakkabıların topuklarından çıkan sesler, çocukların koşuşturmaları; zeminin diyafram görevi görmesi bu nedenle gürültünün artarak alt kata inmesini sağlar. Zeminde şap altı veya parke altında kullanılacak ürün yada ürünler elbette müşteri şikayetine, hangi sesin yalıtılacağına göre değişir. Bunun için genellikle serme yöntemiyle kullanılan SoundCell, SoundCell Pro, SBR Kauçuk, Mantar Şilte, XPE gibi sayabileceğimiz farklı ürünler kullanılabilir. Burada ne tür bir yükün olduğu, mevcut zemin durumu, oda yüksekliği, darbe ve hava doğuşumlu seslerin tespiti yapıldıktan sonra karar verilmelidir. bu konuda bir uzmanımız sürekli telefonda sizlere destek veriyor. Elbette uygulamanın öneminden bahsetmemize gerek yok, zira doğru malzeme doğru şekilde kullanılırsa sonuç verebilir.

Günümüzde ahşap ve fayansın neden evlerde bu kadar popüler olduğunu anlamak kolaydır. Evlere sıcaklık ve güzellik katmanın yanı sıra bakımı daha kolay ve daha uzun ömürlüdürler.  Dikkate alınması gereken bir dezavantaj, zemin ses yalıtımı olarak çok kötü performans gösterme eğiliminde olmalarıdır. İşlenmemiş parke zemin, düzensiz yankı seviyelerine neden olduğu gibi şap altında veya parke altında bir ses yalıtımı yoksa zeminde atacağınız hemen hemen her adımın aşağıdaki komşunuza gideceği bir gerçektir. Konuşma sesleri ise cabası. Yenileme çalışmalarınız için karo veya ahşap zemin yapmayı düşünüyorsanız, gürültü sorunlarını başlamadan önce azaltabilecek farklı ses yalıtım ürünleri kullanmanız gerekecek.

 

Şap Altı Zemin Ses Yalıtımı

Şap altı zemin ses yalıtım ürünleri yüzer şap oluşturmanızı sağlar. Dökülecek şapın zemin ve duvarla teması kesilir. Üzerine gelecek ısı yalıtım sistemi, parke, fayans gibi son katman ürünlerin üzerinde oluşacak gürültünün, darbe, titreşimlerin şap üzerinde oluşturacağı titreşimler yalıtım ürünü tarafından absorbe edilir. Ürün ayrıca hava doğuşumlu sesleri de bu katmanda engelleyerek alt kata hava ve titreşim seslerinin gitmesini engeller.

 

Şap altı ses yalıtımı ve yüzer şap uygulaması aşamasında yapılacak ses yalıtımı en doğru zemin yalıtımlarındandır. Yapılacak zemin yalıtımının elbette üzerinde bulunan yük, titreşim ve salınımların oldukça önemi vardır. Burada yük durumuna göre kaide betonları oluşturmak, veya yük durumuna göre ürün ve ürün kalınlıkları seçmek gerekecektir. Aksi halde titreşim kontrolü sağlanamaz, ürün ezilir vb sorunlar yaşanabilir. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz lütfen bir uzmanımızdan destek isteyin.

Parke Altı Zemin Ses Yalıtımı

Parke Altı Zemin Ses Yalıtımı Şap altında ses yalıtımı bulunmayan konut, apartman, ofis vb gibi alanlarda parke altında yapılacak parke alt ses yalıtımı sayesinde de sorunları ortadan kaldırmak mümkündür. Hem hava doğuşumlu hem darbe ve titreşim kaynakları sesleri % 90 oranına kadar kesmek mümkün olabilir. Toplu konutlarda genelde müteahhitler bu konuda maliyet hesabından dolayı yaptırmayabiliyorlar. Bu durumda komşuluk haklarını gözeten insanlar çocukların koşuşturma sesleri, yürüme topuk sesleri, veya televizyon ve müzik seslerinin komşuluk ilişkilerini bozmaması için parke altına ses yalıtımı yapılabiliyor.

Home sinema hatta evinde küçük bir hobi atölyesi kurmak isteyen müşterileri içinde farklı çözümler sunan mutlu akustik parke altına giden hava doğuşumlu sesler, titreşim ve darbe seslerini rahatlıkla engelleyebilecek ürün – uygulama yelpazesine sahiptir.

 

Fayans Altı Zemin Ses Yalıtımı

Fayans altında zemin ses yalıtımı oldukça kolay bir işlem olmasına rağmen bitmiş dairelerde satın almadan sonra ortaya çıkan alt kata ses gidişi veya alt kattan gelen sesleri engellemek için daire içinde odalar arası geçişi sağlayan koridorlarda, temizliği kolay olması için fayans tercih edildiğini görüyoruz. Bu durum temizlik açısından avantaj sağlasa da, ısı ve ses yalıtımı açısından büyük bir dezavantaja sahiptir.Bu tür sert ve pürüzsüz yüzeylere sahip alanlar hem darbe ve ses iletimini çok güçlü yaparlar hem de hacim akustiğini bozmada çok etkilidirler.

Genellikle konutlarda koridorlarda, ofis tarzı alanlarda zeminlerde gördüğümüz bu durumun yarattığı ses yalıtım sorunlarını çözmek için farklı alternatifler bulunur. En etkili çözümlerden biri mevcut fayansı kırmadan üzerine serme yöntemiyle uygulayabileceğiniz ürünlerimizden satın alıp tekrar üzerine fayans döşemek veya fayans üzerine yalıtım malzemesini uygulayıp üzerine parke döşemektir. Burada dikkat edilmesi gereken noktalar sizin fayans bir zemin mi yoksa parke bir zemin mi istemeniz ve kot yüksekliğinizin bu iki duruma da uygun olup olmaması. Firmamız uzmanlarına ulaşıp ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Zemin Ses Yalıtımı Sorununuz Hangisi

  1. Hava doğuşumlu ses yalıtımı (Konuşma sesleri, tv sesleri vb.)
  2. Darbe doğuşumlu ses yalıtımı (darbe, titreşim, salınım sesleri vb.)
  3.  Hem konuşma tarzı sesler hem de darbe sesleri geliyor

Şu ürünlerimizi ziyaret edebilirsiniz – Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri

Zemin ses yalıtımı malzemeleri, çok katlı yapılarda mutlaka uygulanması gereken bir işlemdir. Apartman daireleri, alışveriş merkezleri, binalar gibi alanlarda bu uygulamanın yapılması, yaşam alanlarının daha rahat yaşanır bir hale gelmesini etkiler.

Zemin Ses yalıtımı, apartman gibi yüksek katlı yapılarda inşaat aşamasında uygulanması en kolay uygulamalardan olmasının yanında aynı zamanda ekonomiktir. Doğru zamanda yapılması, sonrada çıkacak inşaat işlerini lüzumsuz hale getirdiği gibi yeni maliyetin ortaya çıkmasını da engeller. Ancak eski yapılarda zemin ses yalıtımı pek değerli görülen bir konu olmadığı için bu tip yapılarda ses yalıtımının yapılmadığını kabul etmek gerekir. Eski binalarda zemin ses yalıtımı yapmak için öncelikle alanın kontrol edilmesi gerekir. Eğer şap altı ses yalıtımı mümkün ise bunun uygulanması değilse parke altı ses yalıtımı veya seramik altı ses yalıtımı yapılması gerekir. Bazı alanlarda bunun da mümkün olmadığını görebiliyoruz. Bu durumda halı altı ses yalıtım uygulamaları yapmak mümkündür.

Akustik Halı zemin yalıtımında İşe Yarar mı?

Akustik Halı son katman malzemelerdir. Yukarıda saydığımız yöntemlerde ses yalıtımı yapılması mümkün değilse tercih edilebilecek alternatif bir yöntem olarak kullanılabilir. Elbette konut tarzı alanlarda bu ürünler kullanım için uygun değildir zira çıplak ayak dolaşılan evlerde ev halısının verdiği konforu sağlamayacağından evlerde genellikle parke altı veya halı altı yalıtım tercih edilmelidir.

Akustik karo halılar farklı zemin detayına, farklı kalınlık ve dokuma detaylarına sahiptir. Ofis gibi alanlarda veya stüdyo tarzı alanlarda kullanmak için harika ürünlerdir ancak tek başına bu ürünlerin sizin ses sorunlarınızı giderip gidermeyeceği hakkında fikir yürütmek yerine bir uzmanımızdan destek almanızı öneriyoruz. Zira bazı müşterilerimiz bazı firmalar tarafından manipüle edilip bu ürünü evlerinde kullanabileceğini söyleyip ses sorunlarını ortadan kaldırabileceğini belirtmektedir. Bunlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Zemin Ses Yalıtımı Malzemeleri bazıları aynı zamanda ısı yalıtımı sağlar.

Şimdi sıra sizde. Tüm ses sorunlarından kurtulmak için profesyonel bir ekipten destek alın. Kararınızı verdiyseniz bir uzmanımıza ulaşarak ürün seçimi veya uygulama konusunda ücretsiz destek alabilirsiniz.