Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Oto Yıkama Ses Yalıtımı

Oto yıkama ses yalıtımı, sessiz ve çevreyi rahatsız etmeden işlerini sürdürmek isteyen esnafın aradığı konforlardandır. Suyu pompolayan kompresör gibi oto yıkama cihazların çıkardığı gürültünün yanında birde suyun tazyiki nedeniyle araç kaportasına hızla çarpan su yüksek gürültüye neden olmakta ve bu nedenle çevrede bulunan apartmanların tüm kat sakinlerini rahatsız etmekte. Bu hiç bir esnaf istemez.  Oto Yıkma Ses Yalıtımı yalnızca açık hava oto yıkama alanlarını değil, kapalı alanlarda da bu işi yapan bir çok kişiyi rahatsız etmektedir.

Oto Yıkama Ses Yalıtımı

Oto Yıkama Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Oto yıkama ses yalıtımı için mekanın kapalı mı açık alanda mı olduğu elbette önemlidir. Bulunduğu alan ve rahatsız olan bölge mesafesine göre farklı yalıtım seçenekleri mevcuttur. Açık alanlarda Mesh Noise metal ses yalıtım panelleri ile bir ses yalıtımı mümkünken kapalı mekanlarda duvar ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı yapmak gerekir. Bu alanlarda oluşan gürültü türlerine göre doğru yalıtım malzemeleri kullanılarak kuru duvar sistemleri oluşturulur. Yani bunun bir standartı yoktur. Burada müşterinin ihtiyacı olan ses yalıtım seviyesi belirlenerek bu ihtiyaca uygun özel çözümler üretilir.

 

Professional Carwashing & Detailing yaptığı araştırmada kanıtladığı gibi, araç sahipleri ve operatörler, belediyeler ve sakinler tarafından gürültü kirliliği konusunda – çoğu zaman bir araba yıkama firması açılmadan giderek daha fazla engelle karşılaşıyor. Bunun en büyük nedeni mevcut oto yıkama merkezlerinin gerekli ses yalıtım tedbirlerini almamış olması.

Yerleşim bölgelerinin etrafına oto yıkama yerleri inşa etmeyi planlayanlar, özellikle ses konusunda hassasiyeti olan vatandaşların gürültü ile ilgili korkularını dile getirdiği belediye ve çevre şehirciliik bakanlığına şikayetleriyle başvuru yapıyorlar bu durum zaten muallakta olan bir izin başvuru ve onay sürecinde sorunları ortaya çıkarabilir.

Diğer taraftan, bir komşu şikayet ettiği için kendilerini aniden belediye yada bakanlığa ait gürültü yönetmeliği yetkilileriyle yüz yüze bulan oto yıkama ses izolasyonu yapılmamış şirketleri var. Bu oldukça önemli ancak vatandaşın uzun süre bu sese maruz kalmasının yarattığı psikolojik etkileri inanın çok daha büyük. Bu nedenle oto yıkama ses yalıtım çözümlerini düşünmelisiniz.

Oto Yıkama Ses Yalıtımı Çözümleriniz Nedir ?

Profesyonel bir oto yıkama ses yalıtım çözümleri arayanlara farklı seçenekler sunan firmamız ihtiyaca göre ses yalıtım kesitleri oluşturarak gerçekci çözümler sunmaktadır. Şehrin göbeğinde yada bir apartmanın yakınında olmanız fark etmeksizin size özel oluşturacağımız ses yalıtım çözümlerinden birini tercih edebilirsiniz. Otomatik oto yıkama makinaları dahil olmak üzere her türlü alanınızda etkili ve sorun çözücü bir oto yıkama ses yalıtımı yaptırmanız mümkün. Firmamız akustik danışmanlarından ücretsiz destek alabilirsiniz.

Aşağıda görsellerini paylaştığımız petrol ofisinde bulunan araç yıkamaya ait kompresör ve diğer motor ve kontrol ünitelerinin sesi oldukça yakında bulunan bina sakinlerini aşırı derecede rahatsız ettiği şikayetiyle başlattığımız ses yalıtım sonucu gürültü problemi ortadan kaldırılmıştır.