Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Jenerator Odası Uygulama Öncesi

Jeneratör odası ses yalıtımı, elektrik kesintilerine karşı kullanılan harika cihazlar birde gürültüsü olmasa! 

Elektrik kesintisi, ülkemizin her yerinde sık meydana gelen bir durumdur. Evlerde elektrik kesintisinin yaşanması çok büyük problemlere neden olmasa da sanayi, fabrika, hastane, okul gibi umumi yerlerde elektrik kesintisinin olması hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük zararların oluşmasına neden olur.  Jeneratör kullanılan alanlarda ise elektrik kesintilerinin oluştuğu anda sistem devreye girerek her şey olduğu gibi yeniden işlemeye başlar, jeneratöre bağlı olan makineler stop etmeden işlemeye devam ederler. Ancak jeneratör odalarında oluşan gürültü, insanların ciddi anlamda rahatsız olmasına neden olur. Jeneratör ses yalıtımı ile bu sorunların önüne geçerek ortamın yüksek ses frekanslarından arınması sağlanabilir.

Jeneratör odası ses yalıtımında dikkat edilecekler

Gürültü frekansının çok yüksek olmasından dolayı mekânlarda çalışanlar başta olmak üzere alan çevresinde ikamet edenlerin rahatsızlığı da ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Bu tip sorunlar başta işitsel sorunların yaşanmasına neden olmakta ve daha da önemlisi uzun süreli seslere maruz kalan insanların ruhsal dengelerinde de anormallikler meydana gelmektedir. Jeneratör odası ses yalıtımı yapılarak bu tip sağlık sorunlarının da önüne kolaylıkla geçilebilmektedir.

Jeneratör ses yalıtımı nasıl yapılır?

Seslerin yüksekliğine bağlı olarak seçilen ses yalıtım malzemeleri, ortamdaki gürültünün yalıtılmasında başarılı olmak zorundadır. Bu nedenle izolasyon için satın alınan malzemelerin doğru şekilde seçilmesi ve uygulamada herhangi bir problemin olmaması gerekir. Jeneratör ses yalıtımı konusunda müşterilerimize sunduğumuz malzemeler Avrupa Birliği (AB) standartlarında olup özel ölçülerle sunulmaktadır.

Dünyaca kabul görmüş bir sistem olan; tamamen sese duyarlı, ses absorbe panelleri ile oluşturduğumuz kabinlerin ses yutum katsayısını güçlü tutarak sesi bu aralıkta hapsederiz ve gürültüyü en aşağı seviyeye çekeriz. Susturucu kasetler, akustik menfezler sistemi destekler, radyatör ve egzost gürültüleri için ekstra takviyeli akustik susturucu uygularız. Elbette bu planlanması gereken bir iş bütünüdür. Her cihazın ses basıncı farklıdır ve her mekanda ses problemleri değiştiğinden akustik uzmanımız şikayetlerinizi dinler ve buna uygun çözümler üretir.

Jeneratör muhafazaları, bağımsız bir ahşap kulübeden aracınıza takılı küçük bir metal kutuya kadar her şey olabilir.Bu tarz kapalı mekanlarda duvar ses yalıtımı kadar zemin ve tavan yalıtımı da oldukça önemlidir. Sahip olduğunuz jeneratör kabinin türü ne olursa olsun, arka plan gürültüsü olmadan hayatınızın tadını çıkarmaya geri dönmenize yardımcı olacak ses yalıtım malzemelerimiz var!

  • Metal Muhafazalar : SoundCell Pro’nun titreşim sönümleme gücünü, en iyi gürültü bariyerimiz olan SoundCell Liner ile birleştirin. Sonuçlar sizi mutlu edecek (85 dB azalma)!
  • Ahşap Muhafazalar : Bazen, bir kulübe veya tahta kutuyu düzgün bir şekilde ses geçirmez hale getirmek için ekstra güç sağlamanız gerekmez. Sadece basit bir karkas sistemine SoundCell ürünlerini yerleştirmeniz yeterli. Gürültü seviyenize göre ekstra ürünler kullanarak yalıtım seviyenizi arttırabiliriz. Buna Bir akustik uzmanımız karar verecek.

Mutlu Akustik ile Başarılı Çözümler

Deneyimli bir firmanın ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapması çok önemlidir. Hem projelendirilme işlemlerinde hem de malzeme seçiminde en doğru ses yalıtım malzemelerin seçilerek uygulandığı firmalarla çalışmak, hem kalite açısından hem de ekonomik açıdan çok daha iyidir.

Uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet veren firmamız Mutlu Akustik, ses yalıtımında tecrübeli personelleri ile jeneratör odası için gerekli ölçümleri yaparak kullanılması gereken malzemeleri belirlemektedir. Ekonomik rakamlarla işinizi çözüme ulaştırabileceğiniz firmamızın çağrı merkezi iletişim numarasından arayarak jeneratör ses yalıtımı hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve destek alabilirsiniz.