Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı

Jeneratör odası ses yalıtımı elektrik kesintilerine karşı kullanılan harika cihazlar birde gürültüsü olmasa! Elektrik kesintisi, enerji üretimindeki zorluklar nedeniyle dünyanın her yerinde sık meydana gelen bir durumdur. Evlerde elektrik kesintisinin yaşanması çok büyük problemlere neden olmasa da sanayi, fabrika, hastane, okul gibi umumi yerlerde elektrik kesintisinin olması hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük zararların oluşmasına neden olur.

Jenerator Ses Yalıtımı

Jeneratör kullanılan alanlarda ise elektrik kesintilerinin oluştuğu anda sistem devreye girerek her şey olduğu gibi yeniden işlemeye başlar, jeneratöre bağlı olan makineler stop etmeden işlemeye devam ederler. Ancak jeneratör odalarında oluşan gürültü, yakın alanda bulunan yaşam alanlarındaki insanların ciddi anlamda rahatsız olmasına neden olur. Jeneratör ses yalıtımı ile bu sorunların önüne geçerek ortamın yüksek ses frekanslarından arınması sağlanabilir.

YouTube video

Jeneratör odası ses yalıtımı için dikkat edilecekler

Jeneratör odalarında motorların devirlerinden kaynaklı gürültü şiddetinin ve frekansının yüksek olmasından dolayı mekânlarda çalışanlar başta olmak üzere alan çevresinde ikamet edenlerin rahatsızlığı da ciddi boyutlara ulaşmaktadır. Bu tip sorunlar başta işitsel sorunların yaşanmasına neden olmakta ve daha da önemlisi uzun süreli seslere maruz kalan insanların ruhsal dengelerinde de anormallikler meydana gelmektedir. Jeneratör odası ses yalıtımı yapmak maliyetlidir ancak bu ses yalıtımı yapılarak bu tip sağlık sorunlarının da önüne kolaylıkla geçilebilmektedir.

Jeneratör odası ses yalıtımı nasıl yapılır?

Seslerin yüksekliğine bağlı olarak seçilen ses yalıtım malzemeleri, ortamdaki gürültünün yalıtılmasında başarılı olmak zorundadır. Bu nedenle izolasyon için satın alınan malzemelerin doğru şekilde seçilmesi ve uygulamada herhangi bir problemin olmaması gerekir. Jeneratör ses yalıtımı konusunda müşterilerimize sunduğumuz malzemeler Avrupa Birliği (AB) standartlarında olup özel ölçülerle sunulmaktadır.

Dünyaca kabul görmüş bir sistem olan; tamamen sese duyarlı, ses absorbe panelleri ile oluşturduğumuz kabinlerin ses yutum katsayısını güçlü tutarak sesi bu aralıkta hapsederiz ve gürültüyü en aşağı seviyeye çekeriz. Susturucu kasetler, akustik menfezler sistemi destekler, radyatör ve egzost gürültüleri için ekstra takviyeli akustik susturucu uygularız. Elbette bu planlanması gereken bir iş bütünüdür. Her cihazın ses basıncı farklıdır ve her mekanda ses problemleri değiştiğinden akustik uzmanımız şikayetlerinizi dinler ve buna uygun çözümler üretir.

Jeneratör muhafazaları, kapalı bir mekan veya açık bir alanda olabilir. Kapalı mekanlarda duvar ses yalıtımı kadar zemin ve tavan yalıtımı da oldukça önemlidir. Sahip olduğunuz jeneratör kabinin türü ne olursa olsun, arka plan gürültüsü olmadan hayatınızın tadını çıkarmaya geri dönmenize yardımcı olacak ses yalıtım malzemelerimiz var! ister malzeme isterseniz profesyonel bir uygulama hizmeti ile jeneratör cihazlarının yüksek gürültü sorunlarından kurtulabilirsiniz.

Jeneratör Ses Yalıtımında Tercih edilebilecek Ses İzolasyon Seçenekleri

  1. Metal Muhafazalar ile Jeneratör Ses Yalıtımı : Tamamen galvaniz sac yüzeye sahip bir kabin inşaa ederek jeneratör sesini yalıtabiliriz. Titreşim sönümleme ve geniş grekans aralığında yalıtım yapan ürünlerimizi sisteminize dahil ederek 65 dB ses yalıtımı sağlayabiliriz.
  2. Kuru Duvar Sistemleri ile Jeneratör Ses Yalıtımı  : Jeneratörünüz bir oda içinde veya dış ortamda olması farketmeksiniz oluşturacağımız ses yalıtımlı duvar sistemleri ile 6 katmandan 1 katmana varan sudan ve nemden etkilenmeyen profesyonel bir jeneratör ses yalıtımına sahip olabilirsiniz.
Mesh Ses Yalıtım Panelleri

Noise Mesh Jeneratör Ses Yalıtım Panelleri

Açık Alanlarda Jeneratör Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Elbette açık alanlarda bulunan jeneratör cihazlarınızın da ses izolasyonu yapılması mümkündür. Burada tercihe göre kuru duvar sistemleri (yalıtımı daha yüksek) veya metal krom sac isteğe göre boyalı veya fırın boyalı olarak yapılabilmektedir. İster bir kuru duvar sistemi ile isterseniz bir Noise Mesh Panel seçiminize uygun üst seviyede bir yalıtım yapmak mümkündür. Kuru duvar sistemlerinde sistem kesitlerinde istediğimiz gibi oynayabildiğimizden dolayı daha üst seviyede bir jeneratör ses yalıtımı yapmak mümkün olmaktadır.

Jeneratörlerinize özel oluşturacağımız kabinlerin ve elbette egzos kısmında susturucu yoksa susturucu takviyesi yapılır. Akustik Kaset tipi susturucu, Akustik damper ile hava emiş kısımlarında oluşacak ses çıkışarını minimize ediyoruz. Çevre şehircilik bakanlığının ve belediyelerin belirlediği sınırlara gürültü problemini indirecek jeneratör ses izolasyonunu sağlıyoruz. Tüm uygulamalarımız da jeneratörlerin çalışmasını etkilemeyecek içeride aşırı ısı oluşmayacak şekilde projelendirilmektedir.

Akustik Panjur Chiller Ses Yalıtımı

Akustik Panjur Jeneratör Ses Yalıtımı

Çevresel Gürültü Engelleyici Mesh Paneller

Çevresel Gürültü Engelleyici Noise Mesh Metal Jeneratör Ses Yalıtım Panelleri

Jeneratör gürültü sesi nasıl azaltılır ?

Jeneratör odası ses yalıtımı bir bütündür ve duvar tavan ve bazı projelerde zemin için akustik ses yalıtım malzemelerinin çalışma frekansına ve db cinsinden ses şiddetine bağlı olarak seçilmelidir. Jeneratör odalarında bulunan kapılar yangın dayanımlı akustik kapılarla değişir. Standartta kullanılan menfezler belirlenecek yeni veya mevcut boyutlarda Slient Louvres Akustik Menfez akustik panjur modelleri ile değişmesi gerekebilir. Bunun gerekli olup olmadığına gürültü seviyesi ve rahatsız olan bölgeye mesafesi gibi bazı kriterlere göre akustik uzmanımız tarafından size seçenekleri sunulacaktır.

Jeneratör Ses Yalıtımında Akustik Menfezler

Akustik Menfez Slient Louvres gürültü seviyesine göre açık alan ve kapalı alan farketmeksizin ortamda yeterli hava akışının sağlanması için gereklidir. Bu ürünlerimiz yeterli hava akışını sağlarken aynı zamanda bu alandan kaçacak gürültüleri kırar ve absorbe eder.

 

 

Jeneratör Odası Ses Yalıtımı Çözümleri

Ses yalıtımı yapılacak alan her neresi olursa olursa deneyimli bir firmanın ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapması çok önemlidir. Hem projelendirilme işlemlerinde hem de malzeme seçiminde en doğru ses yalıtım malzemelerinin seçilerek uygulandığı firmalarla çalışmak, hem kalite açısından hem de ekonomik açıdan çok daha iyidir. Zira yanlış veya eksik uygulanan yalıtım malzemeleri tekrar kullanılamaz ve çöp durumuna gelebilir. Böyle bir durumda maliyetiniz 2 katına veya daha fazlasına çıkabilir.

Uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile hizmet veren firmamız Mutlu Akustik, ses yalıtımında tecrübeli personelleri ile jeneratör odası için gerekli ölçümleri yaparak kullanılması gereken malzemeleri belirlemektedir. Ekonomik rakamlarla işinizi çözüme ulaştırabileceğiniz firmamızın çağrı merkezi iletişim numarasından arayarak jeneratör ses yalıtımı hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve destek alabilirsiniz. Fabrika gibi alanlarınızda yüksek gürültü ile çalışan makinalarınızın yalıtımı için fabrika içi çalışma kabinleri modellerini veya yüzer oda sessiz oda ürünlerimizi göz atabilirsiniz.