Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Asansör dairesi ses yalıtımı; kalıcı ve etkili sonuçlar arayan müşterilerimiz için yüksek ses seviyelerini kesen yalıtım malzemelerimiz ile hizmet veriyoruz. Apartmanların olmazsa olması asansör dairesi ve asansör boşluğu yalıtımı özellikle üst katlarda yaşayan kat malikleri açısından çekilmez bir hal alabilir. Ayrıca asansör çukurunda taşıyıcı metallerin duvara herhangi bir titreşim önleyici takoz kullanılmadan gömülmesi tüm kat sakinlerinin asansör boşluğuna bakan duvarından ciddi gürültülerin gelmesine neden olmaktadır. Gündüz ortam sesinden dolayı bazı seslere kulak kabartılmaz ancak özellikle gece saatleri ve sabah erken saatlerde çalışmaya başlayan asansörlerin gürültüsü insanların sinirlerini harab eder güne kötü başlamasına neden olur. Asansör sesi şikayeti bu nedenle inşaat aşamasında veya daha sonra yapılacak müdahaleler ile kat sakinlerini asansör gürültüsünden tamamen kurtarmak mümkündür.

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Binalarda rahatsız edici seslerin en çok oluştuğu alanlardan biri asansör dairesidir. Özellikle sürekli giriş çıkışların olduğu binalarda bu işlemi yapılması zaruri bir ihtiyaçtır. Ancak doğru malzeme kullanmak ve ölçümleri doğru şekilde yapmak da önemlidir. Bazen yapılan işlemler sonucunda beklentiler karşılanmaz, bunun en büyük sebebi, kullanılan malzemelerin uygun olmamasından kaynaklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse sadece sünger ürünleri kullanarak bir yalıtımdan söz etmek mümkün değildir. Süngerler bu tarz yüksek ses olan alanlarda yeterli olmayacaktır.  Asansör dairesi ses yalıtımı alanında başarılı olan firmamız ile görüşerek bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Bir Anne müşterimizin anektodu: “Asansör her sabah erken saatlerde çalışmaya başlıyor. Asansör boşluğuna bakan duvardan gelen sesler yüzünden uykumu alamadan uyanmak zorunda kaldığım için psikolojim bozuldu ve çocuklarıma daha sert davranmaya başladığımı fark ettim.”

Ses Yalıtımı Olmayan Yerlerde Geç Uyumak veya Erken Kalkmak Zorunda Olan İnsanlar

Ses Yalıtımı Olmayan Yerlerde Geç Uyumak veya Erken Kalkmak Zorunda Olan İnsanlar

Asansör Dairesi Ses Yalıtımı

Nasıl Yapılır : Ses yalıtım malzemeleri, seçenek bakımından zengin ürünlerdir. Doğru bir malzemenin kullanılması ise bu işlemi yaparken başarılı sonuçlara ulaşabilmek adına son derece önemli bir konudur. Asansör dairesi ses yalıtımı uygulamasında başarılı sonuç alabilmek için SoundCell, SoundCell PRO veya Polimer (PVC yada plastik değil) gibi ürünlerin lamine olarak kullanılması önerilmektedir. Son katmanda asansör çukurunun iç gürültü seviyesini düşürmek için ses yalıtım işleminden sonra duvar ve tavan detaylarında  kısmen yanmaz akustik sünger uygulaması yapılmalıdır.

İpucu: Kontaktörleri daha sessiz çalışan kontaktörler ile değiştirirek belirli bir oranda gürültüyü azaltabilirsiniz. Almadan önce mutlaka deneyin zira sessiz diye gürültülü kontaktör satanlar olduğunu biliyoruz.

Asansör Dairesi ve Asansör Boşluğundan gelen gürültüden kurtulun

Binalarda rahatsız edici sesler, farklı alanlarda oluşan seslerden kaynaklı olabilir. Bu alanların başında gelen asansör odası, oluşan gürültünün net şekilde duyulduğu yerlerdir. Ses izolasyonu, yalıtımı uygulamaları alanında faaliyet gösteren firmamız, bu konuda sizlere beklentilerinizin ötesinde sonuç verecek hizmetler sunarak yaşadığınız sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Kütle ve yay sistemi üzerine inşaa ettiğimiz farklı gürültü türleri için uygulayabileceğimiz bir çok zengin ses yalıtım malzemeleri ürün grubuna sahibiz. Böylece her seviyede gürültü için uygulama açısından bir mani yoksa profesyonel bir ses yalıtım hizmeti alabilirsiniz

İpucu: Asansör boşluğundaki konsol ve taşıyıcı profilleri saplamalar ve makine ayaklarına kauçuk takoz koydurmayı unutmayın.

Sesler, her ortamda oluşan bazı şartlar sonrasında ortaya çıkar. Fakat bazı sesler sadece çok yüksek olduğu için veya sürekli olduğu için psikolojik rahatsızlıklara neden olur. Mesela yatak odasına yakın bir yerde bulunan asansör odasında oluşan sesler, yatak odasında uyumayı güç hale getirir, bu duruma sürekli maruz kaldığınızda ses hassasiyeti oluşur ve bedeniniz farklı tepkiler vermeye başlayabilir. Özellikle de apart gibi sürekli giriş-çıkışların yaşandığı alanlarda bu durum kendini daha fazla gösterebilir. En iyi şekilde bu sorundan kurtulmak için ses yalıtımı uygulaması yaptırmak gerekir.

İpucu: Yalıtım mümkünse ankrajlamadan önce yapılmalıdır.

Asansör Dairesi Asansör Boşluğu Ses Yalıtımı

Asansör Dairesi Asansör Boşluğu Ses Yalıtımı

Asansör dairesi ses yalıtımı için arayın

Alanında uzman ve deneyimli olan ekibimiz, asansör odası ses yalıtımı konusunda gerekli malzeme ve donanıma sahip Mutlu Akustik farkı ile siz değerli müşterilerine hizmet vermektedir. Çözüm aradığınız tüm ses sorunlarında en etkili sonuçlara ulaşmak ve kısa sürede sonuç elde etmek için çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.