Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Server Odası Ses Yalıtımı

Server odası ses yalıtımı; sunucular tam performans çalışıyorken bile gürültünün yan ofiste çalışanların rahatsız olmayacağı bir seviyeye çekilmesidir. Elbette çoğu zaman 80dB civarı ve üstünde olan bu gürültü duvar tipie göre değişmekle birlikte genellikle yan odalardan rahatlıkla duyulabilmektedir. Seslerin yarattığı titreşimler yan ofiste çalışanlara erişir ve çalışma performansını düşürür dikkat dağınıklığına neden olur.

Server Sunucu Odası Akustik Ses Yalıtımı

Server odası ses yalıtımında 3 şeye dikkat etmek gereklidir

1. Ses yalıtımının hava akışının önüne geçmesine izin vermeyin zira bu tarz alanlarda hava akışı kritiktir.
2. Çözümünüzün yangın ve bina kurallarına uygun olduğundan emin olun. 
3. Ses yalıtımı söz konusu olduğunda Frekanslar her zaman önemlidir. Doğru frekans aralıklarında yalıtım yapıldığından emin olmalısınız.

Teknoloji dünyasının akıl almaz bir şekilde ilerlemesi, dijital ortamların işlevlerinde herhangi bir aksamanın olmamasına paralel şekilde ilerler. Server odaları, bu anlamda önemli bir konuma sahiptir. İnternet sitelerinin doğru çalışabilmesi ve internet ile bağlantı olmadan çalışmayan sistemlerin sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için server odalarına ihtiyaç duyulur. Ancak şehirleşme ve modern hayatın etkisi ile birlikte bu alanlar şehir merkezlerinde yer alırlar ve server odasından yankılanan sesler ciddi anlamda rahatsızlık vererek çevredekilerin rahatsız olmasına neden olur. Bu yüzden server odası ses yalıtımı, yapılması gereken zorunlu bir uygulamadır.

 

Server Odası için Bazı Tavsiyeler

Klimayı doğru bir ayarda tutmak, ekipmandaki fanların o kadar fazla çalışmamasına neden olabilir. Cihaz soğuyorsa, fanların havayı hareket ettirmek için daha yüksek RPM’lerde dönmesi gerekmeyebilir. Sunucu dolaplarınızdan ve raflarınızdan doğru hava akışı bu konuda büyük ölçüde yardımcı olur. Ekipmanınızın önden soğuk hava almasını istiyorsanız, belki de dolap kapısının önünde bir havalandırma deliği varsa, bu çok yardımcı olabilir.

Yavaş hareket eden büyük bir fan ile soğutma sağlamanıza yeterli olabilir. Düşük RPM’lerde dönen büyük fanlar, daha yüksek RPM’lerde dönen daha küçük fanlar kadar havayı hareket ettirebilir. Sunucu odanızın da yardıma ihtiyacı varsa, bu seçeneği değerlendirebilirs

Server Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Bu alanlarda hem ses yalıtımı hem hacim akustik işlemleri yapılmalıdır. Öncelikle alanın büyüklüğü ve yayılan sesin ölçümleri net şekilde ölçülür ve ardından kullanılması gereken malzemeler belirlenir. Müşterilerimizin şikâyetlerine göre gerek gördüğümüz analarda Zemin ses yalıtımı, duvar ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı başta olmak üzere gerekli ses yalıtım kesitlerini belirler ve uygularız son katman olarak akustik ürün seçimi yaparak bu alandaki düşük frekanslı seslerin yalıtımı ve hacim akustiği işlemlerini tamamlarız. Minimum 6 katmandan oluşan ses yalıtımlı duvar tavan kesitleri ve ürünlerimizle bu alandaki problemleri ortadan kaldıracak bilgi birikim ve değerli bir ekibe sahibiz.

Server Odası Ses Yalıtımı Fiyatı

Alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile müşterilerine hizmet veren Mutlu Akustik, her konuda olduğu gibi fiyatlar konusunda da esnek davranarak müşterilerini memnun etmeye devam etmektedir. Server odası ses yalıtımı fiyatı hakkında bilgi almak, malzemelerin tedarik edilmesi konusunda destek almak ve diğer konularda bilgi sahibi olmak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.