Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Akustik Şilte

Akustik şilte; serme yöntemi ile uygulanan esasen ses yalıtımı performansı beklenen ürünlerdir. Bu ürünlerin içine polietilen, kauçuk, poliüretan vb bir çok ürünü dahil edebiliriz. Ses yalıtımı yapılacak alanlara sesin frekansına (herz) ve şiddetine (dB) göre seçilmesi gereken, duvar, zemin ve tavan ses yalıtımında doğru ürün seçimi ile başarılı olabilir.  

Akustik Şilte SoundCell

Rahatsız edici gürültüleri ortadan kaldırmak ve daha sessiz ortamların oluşmasını sağlamak amacıyla tasarlanan ses yalıtım şiltesi, parke altında, şap altında, duvar ve tavan yalıtım detaylarında, çatı yalıtımlarında kullanılabilir.

akustik şilte halı gibi genel bir isimdir ve farklı ürün yapısına sahip ürünler akustik şilte olarak adlandırılmaktadır. Nasıl ki bir halının iplik boyu, doduma sayısı, ipliğin türü gibi farklar halının kalitesini belirliyorsa akustik şilte ürünleri de bu şekilde üretilmektedir. Köpük ürünler dahi akustik şilte olarak isimlendirilmektedir ve bu durum kullanıcıları yanıltmaktadır. Piyasada çok fazlasıyla markanın bulunması, kullanıcılarda kafa karışıklığına neden olmaktadır. Tamamen ses yalıtımını sağlamak amacıyla kullanılan bu ürünler, piyasada “akustik ürün” olarak adlandırılsa da çoğunlukla bu amaçla alınmasından sonra sonuçların beklentileri karşılamadığı görülmektedir.

SoundCell markaları yüksek kaliteli akustik ve yalıtım testlerinden geçirilen piyasanın en başarılı ürünleri arasında yer almaktadır. Duvar ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı gibi alanlarda kullanılmasına ek olarak şap altı ve parke altı ses yalıtımı için de kullanılabilen  SoundCell ürünleri beklentileri en iyi şekilde karşılayan ve uygun fiyatları ile kullanıcıların ekonomisine de yardımcı olmaktadır. Şap altı, parke altı, ortak duvar yalıtımı ve tavan yalıtımı gibi bir çok alanda kullanılabilir. Zira ürünün kapiler su emmesi sıfır, basınç dayanımı yüksek,  ve yüksek ses yalıtım kabiliyetine sahiptir.

“Ayinesi iştir lafa bakılmaz” atasözü ile bir müşterimiz için kurduğumuz şu yalıtım detayına bakabilirsiniz.

YouTube video

Bu örnek detayda da görülebileceği üzere firmamız yaklaşık 75dB bir yalıtım yapacak ürün tedariğini ve duvar kesitini oluşturarak müşterinin beklentilerine cevap verecek en iyi detayı sunmuştur. Elbette yukarıdaki örnekte gördüğümüz üzere boruların titreşiminin duvar ve tavana geçeceğini unutmayınız. Bu nedenle ihtiyacınıza uygun titreşim önleyici agraf ürünlerimizi kullanmayı unutmayın.

Akustik Şilte Nerelerde Kullanılır ?

Soundcell ses bariyerleri zemin duvar ve tavan olmak üzere mekanik hacimler dahil konut, hidrafor, jeneratör, kompresör gibi tüm alanlarda ses yalıtım ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünlerdendir.

Akustik Şilte Özellikleri

Ses yalıtım malzemeleri satın alınırken sadece görsel anlamda kaliteli olup olmadığına bakmak, kişinin yanılmasına neden olur. Yalıtım yapacak ürünü bakarak tanımanız pek mümkün değildir. Ürünün iç yapısını çok iyi biliyor, testlerini yapmış olduğundan ve hatta örnek bir uygulama sonuçlarına hakim olmanız gerekiyor. Oysa yaşam alanlarında kullanılan bu malzemelerin, işlevsel olarak da kaliteli olmaları gerekiyor. Ses yalıtımı amacıyla satın alınan ve uygulanan akustik şilteler, genellikle kaliteli malzeme kullanılmadan üretildiği için sonuçların beklentilerin çok aksine olmasını etkilemektedir. Fakat buna karşın gerekli tüm testlerden geçirildikten sonra piyasaya sunulan SoundCell , beklentilerin çok daha ötesinde sonuçlar sunmaktadır. Peki, SoundCell akustik şilte özellikleri nelerdir?

  • Kullanılan alanlarda ses yalıtımını en üst seviyede sağlar,
  • Akustik düzenleme alanında beklentileri karşılar,
  • Darbe, topuk sesi gibi rahatsız edici sesleri ortadan kaldırır,
  • Parke altı veya şap altında kullanılabilir,
  • Ezilme, yıpranma, yaşlanma gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Akustik Şilte Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehirleşme ve teknolojinin paralel şekilde yürüdüğü günümüzde, maalesef olumsuz durumlar kendini daha fazla göstermeye başladı. Özellikle büyük ve kalabalık şehirlerde ikamet edenlerin çoğunluğunun ortak bir sorunu var. Apartman dairelerinde ses yalıtımı nın yeteri kadar olmaması ve bu nedenle meydana gelen rahatsızlıklar…

Genellikle ses yalıtımı konusunda yeterli olmayan dairelerde, sonrasında ses yalıtımı yapılır. Bunun için de doğru malzeme bulmak ve uygulamada uzman bir ekipten destek almak önemlidir. Bunlar haricinde akustik şilte satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunları, şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Akustik şilte almadan önce markasını kontrol edin,
  • Standartlara uygun olup olmadığına dikkat edin,
  • Satıcı firmanın uygulama hizmeti sunup sunmadığına bakın,
  • Gerekli testlerden geçirilip geçirilmediğine bakın,
  • Uygulamada sunduğu rahatlığa dikkat edin.

Akustik Şilte Neden Kullanılır?

Akustik şilte Apartman dairelerinde yaşayan insanların daha rahat ortama sahip olmaları önemlidir. Maalesef günümüzde yapılan binaların birçoğunda ses yalıtımı ve akustik düzenleme noktasında yeteri kadar hizmetin sağlanmadığı bir gerçektir. Aynı şekilde bazı eski yapılarda da bu tip sorunlar görülebilmektedir. Bu tip problemlerin önüne geçebilmek için yapılması gereken en doğru şey, akustik şilte kullanarak tavan, duvar ve zemin ses yalıtımı yapmaktır.

Hava dolaşımlı ve topuk, titreşim darbe kaynaklı ses ve gürültülerini izolasyonda kullanılan akustik şilte ya da diğer adıyla ses yalıtım şilteleri, doğru şekilde uygulanması durumunda beklentilerin çok daha ötesinde sonuçlar sunabiliyor. Tabi burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de uygulamacı kişilerin alanlarında başarılı ve deneyimli olmalarına dikkat etmektir. Peki Neden ? Çünkü doğru uygulamalarda aynı malzeme ile % 99 yalıtım yapabilirken yanlış uygulamalar neticisinde %50 başarı sağlayamayabilirsiniz. Bunlar sürekli görülen uygulama hatalarıdır.

Akustik Şilte SoundCell Pro

Akustik Şilte SoundCell Pro

Neden SoundCell Akustik Şilte?

Bir ürünü satın almadan önce ürün hakkında yapılan yorumları, ürün kullanıcılarının memnuniyetini ve kullanım alanlarında sunduğu özellikleri detaylı bir şekilde incelemek gerekir. SoundCell , tüm kapalı yaşam alanları için gerekli olan bir ses yalıtım malzemesidir. Yılların birikim ve tecrübesine sahip ekibin üretmiş olduğu bir yalıtım malzemesidir. Lisans ayrıcalığına sahip bu ürünün 3 lü dairelerde denk gelen yatak odası – mutfak birleşimlerinde dahi %95 başarıyı yakalamıştır. Bu detay sizi şaşırtabilir, ancak gerçekler değişmez.

Kullanıcılarının tamamının memnuniyetlerini dile getirdikleri SoundCell akustik şilte , tercih yaparken kesinlikle önem vermeniz gereken ayrıntılardan biridir. Kullanıcıların memnun kaldıkları ve uygulama sonrasında da memnuniyetin devam ettiği  araştırma yaparken kesinlikle aklınızda bulunması gereken önemli detaylardır.

Akustik Şilte 2021 Fiyatları

Uzun zamandan bu yana ses yalıtımı alanında müşterilerimize sunduğumuz hizmetlerin kaliteli ve memnun edici olmasına dikkat ediyoruz. Malzemelerin kaliteli olmasına, fiyatların uygun olmasına, uygulamada dikkat edilmesi gereken detaylara azami derecede sadık kalınmasına özen göstererek hizmetlerimizi sunmaktayız. akustik şilte fiyatları konusunda da müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak adına gerekli desteği sağlamaktayız.

 

Ürünlerimiz ayrıntılı bilgi almak ve sipariş oluşturmak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Piyasa malzemesi akustik şilteler için iletişime geçebilirsiniz.

 

AKUSTİK ŞİLTE FİYATLARI MANTAR ŞİLTE FİYATLARI SBR KAUÇUK ŞİLTE FİYATLARI