Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Ses Yalıtım Fiyatları

Ses yalıtım fiyatları çok sorulan bir soru ve oldukça değişkendir. Bu sizin yaşadığınız gürültü probleminin türüne ve gürültü yaşanan alanda beklenen performansa göre fiyatlar değişebilmektedir. Örneğin komşu ortak duvar ses yalıtımı yapmak isteyen ile kazan dairesi ses yalıtımı yapmak isteyen kişilerin gürültü problemi birbirinden tamamen farklıdır. Ortak duvar ses yalıtımı için genellikle konuşma ve tv sesleri engellenmek amaçlanır ve yalıtım malzemeleri buna göre seçilirken bir kazan dairesinde hava doğuşumlu seslerin yanında, titreşim sesleri, genleşme sesleri gibi bir çok etken vardır.

Evlerde Ses Yalıtımı

Örneğin bir hidrofor odası ses yalıtımında yapacağınız ses yalıtımının hidrofor motorunun ürettiği gürültü şiddetine, çalışma frekans aralığına göre değişiklik gösterir. Yapıların dahi birbirinden farklı olduğu ve bir standartı olmadığı, iseyenin 10 luk isteyenin 13,5 luk tuğla yada gazbeton ile oluşturduğu yapıların ses geçişleri ve iletkenliği birbirinden çok farklılık gösterir.

Peki sizin için en uygun ses yalıtımı hangisi ve fiyatları nedir ?

Bunun için öncelikle gürültü probleminin doğru tespit edilmesi gerekir. Biz bu konuda müşterilerimizin şikayetlerini dinler ve rahatsızlık seviyesini de ölçeriz. Bazı müşterilerimiz %50 ses kesilsin yeter derken bazı müşterilerimiz %80 – 90 seviyesinde bir ses yalıtım performansı arar. Bu durumda iki müşteri arasında ses yalıtım fiyatları %50 oranında değişkenlik gösterir.

Gürültü istenmeyen seslerdir. Yani yanınızda birinin müzik dinlemesi sizin için gürültü sınıfına girerken o kişi için bu müzik rahatsız edici değildir. Bütün bu anlattıklarımızdan anlayacağınız üzere ses yalıtımı gürültüye ve kişinin rahatsız olma seviyesine göre değişmektedir.

Ortalama 50 TL ‘den başlayan ürün fiyatları ve 300 TL den başlayan uygulamalı fiyatlar vardır.

Peki hangisi sizin için uygun ?

Bir akustik danışmanımıza gürültü probleminizi anlatarak size özel çözümler sunmasını isteyin.