Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtımı yalnızca apartman dairelerinde değil yaşam alanlarımızın neredeyse tümünde bir ihtiyaç haline gelmiştir. Evimizin içinde bulunan komşu ortak duvarları, ikiz villa tarzı evlerde ortak duvar ses yalıtımı, asansör dairelerinin ses yalıtımı, kompresör, jeneratör gibi alanlarla sınırlı kalmamış kazan dairesi hidrofor ses yalıtımı gibi alanlarında duvarlarında ses yalıtımı ihtiyacı artmıştır. Duvar ses yalıtımı nasıl yapılır, ortak duvar ses yalıtım m2 fiyatları ve ortak duvar ses yalıtım malzemeleri nelerdir merak ettiğiniz sorularınız için size özel hazırladığımız makalelerimizi okuyarak konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve bir akustik danışmanımızdan duvar ses yalıtımı hakkında ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Duvar Ses Yalıtımı

Hepimiz komşu ilişkilerine önem veriyoruz ancak evimizde de konforlu bir yaşam sürmek istiyoruz. Duvar ses yalıtım malzemelerimiz ile, ses geçirmez duvarlara, günlük istenmeyen gürültüleri durdurmak için doğrudan mevcut duvarınıza temas etmeden yerinde imalatlar yapıyoruz. Evinizde veya ofisinizde sessizliği yeniden sağlayın. Tüm sistemlerimiz profesyonel duvar ses yalıtımı oluşturmak için akustik danışmanlarımız tarafından hazırlanmış olup daire duvarları, hidrofor, jeneratör, kompresör, kazan dairesi, asansör dairesi gibi tüm duvarlarınızın ve tavanlarınızın ses yalıtımını sağlayabilirsiniz.

Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Profesyonel bir duvar ses yalıtımı için sorununuzu detaylıca akustik danışmanlarımıza iletirsiniz. Şikayetinize uygun bir yalıtım detayı çıkaran danışmanlarımızın gürültü şikayetinizi minimize etmek için en az 6 katmandan oluşan bir detay sunar.  Daha yüksek ses yalıtımı ihtiyaçlarınız için apartmanlarda genellikle 8 veya 9 katmana kadar çıkar. Bu özellikle mekanik hacimleriniz olan asansör hidrofor jeneratör gibi alanlarınızda ki mekanik motor ve titreşim gibi gürültüleri engellemeyi sağlar. Tüm sistemlerimiz yüzer şekilde yerinde imalatı yapılır ve yapı ile teması kesilir. Böylece gürültünün çarptığı alanlarda oluşan titreşimler ses yalıtımlı duvarımıza erişmez.

YouTube video

Komşu daireden gelen sesler nasıl engellenir ?

Birden çok katmandan oluşan duvar ses yalıtımı detaylarımız yüksek gürültüler dahil olmak üzere konuşma seslerini de rahatlıkla kesmektedir. Duvarlarınızın ses geçirmemesi için yapılacak uygulama sonrası evinizin konforunu yaşayacağınızı garanti ediyoruz.  Yatak odası ses yalıtımı sonrası artık rahat bir uyku uyuyabilirsiniz. Bazı alanlar yapısı itibari ile tavan ve diğer duvarlardan da ses geçişi sağladığından hangi duvarlarınıza yalıtım yapmanız gerektiğini bir akustik uzmanımıza danışmalısınız.

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir?

Bu tamamen ihtiyacınıza uygun olarak dizayn edilmesi gereken ve mutlaka akustik danışmanlık alınması gereken bir konudur. Aksi halde tüm emek ve paranız çöp olabilir. Bununla ilgili youtube sayfamızda bir çok video paylaştık inceleyebilirsiniz.  SoundCell, SoundCell+, SoundCell Pro, Regupol, Togelo, Tecsound, akustik alçıpan, epdm, knauf gibi bir çok marka ve ürün bileşiminden oluşur.

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar ses yalıtım detaylarınızda sünger kullanıyor musunuz ?

Sünger ürünleri açık hücre yapısına sahiptir. yoğunluğu ne olursa olsun bu yapısı itibari ile ses yalıtım değeri düşüktür (kalınlığa göre 3dB ila 5dB). Ayrıca herhangi bir akustik testi bulunmadığından kendi detaylarımızda sünger malzemelerle yalıtım yapmıyoruz. inceleyin:  ses yalıtım süngeri gürültüyü engeller mi ?

Köpük Taş yünü gibi ürünlerle ses yalıtımı yapılır mı ?

Her ürünün bu bir karton bile olsa ses yalıtım değeri vardır ancak bu değer oldukça düşüktür. Ancak profesyonel bir ses yalıtımı için bu ürünler yeterli değildir. Gittiğimiz çoğu yerde köpük ve taş yünü uygulamaları ile karşılaşıyoruz. Bizim orada olma nedenimiz gürültü probleminin hala devam etmesi.

İki Duvar arası ses yalıtımı

iki tuğla veya ytong farketmeksizin iki duvar arasında ses yalıtımı yapmak henüz inşaat aşamasında olduğu için daha ekonomik olmaktadır. iki duvar arasına ihtiyaca göre yerleştirilecek malzemeler yapıştırma veya mekanik olarak tutturulur ve profil karkas sistemine ihtiyaç duymadan ikinci duvar örüldüğünden yalıtım malzemeleri iki duvar arasında kalır. Böylece hem kütle hem yay sisteminin başarılı bir yalıtımı görülür. Burada seçilecek malzemeler ihtiyaç duyulan yalıtım seviyesine göre değişebilmektedir.

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı

İki Duvar Arası Ses Yalıtımı

Alçıpan Duvar ses yalıtımı nasıl yapılır ?

Alçıpan duvar ses yalıtımı en çok kullandığımız sistemlerdir. Konutlarda giydirme tavan ve duvar ses yalıtımı, açık ofis ses yalıtımı, hidrofor ses yalıtımı, kazan dairesi ses yalıtımı gibi tüm ses yalıtım ihtiyaçlarınızda bu sistemi güvenle tercih edebilirsiniz. Alçıpan bölme duvar yalıtımı da dahil olmak üzere en az 6 katmanlı modellerimiz mevcut olup 75dB ‘e kadar ses yalıtımı yapmak mümkündür. Bu oldukça yüksek bir ses yalıtımı.

Alçıpan Duvar Arası Ses Yalıtımı

Alçıpan Duvar Arası Ses Yalıtımı