Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Hidrofor Ses Yalıtımı

Hidrofor Ses Yalıtımı; apartman ve çok katlı yapılarda oturanların en büyük sorunlarından biridir. Ancak özellikle hidrofor dairesinin hemen üstünde yaşayan konut sahipleri için hidrofor motorunun ürettiği yüksek gürültü, ve titreşimler nedeniyle evin içinde adeta deprem etkisi yaratır. Küçük çocukların korkmasına, eşler arasında huzursuzluğa neden olmaktadır. Yeni aldığınız evde hidroforun sesini hiç duymamış veya anlık olarak önemsememiş olabilirsiniz ancak tüm eşyalarınızı yerleştirip taşındığınız o ilk gece pişmanlık duyarsınız.

Hidrofor Akustik Ses Yalıtımı

Belki çok beğenerek, belki son paranızla aldığınız, belki onlarca taksiti olan bu evi boşaltmak mı gerek ? Cevap basit HAYIR… Çünkü yeni taşındığınız evde de benzer sorunları yaşayacaksınız. Üst katlarda asansör motorlarının sesi, alt katlarda hidrofor motorlarının gürültüsü en büyük sorunlarımızdan biri oluvermiştir.

Bir çok müşterimizin sorusu apartmanlar için sessiz çalışan hidrofor var mı? sorularının yanıtı ise maalesef hayır, henüz üretilmedi.

Hidrofor Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Hidrofor motorlarının büyük faydaları olsa da, özellikle apartmanda yaşıyorsanız bazen o daireyi hiç almamış olmayı dileyebilirsiniz. Ancak satın aldınız ve aklınızdan geçen taşınmak ise yeni evinizde benzer bir sorun yaşamayacağınızın pek garantisi yoktur.  Özellikle hidrofor odasının hemen üstünde yaşayanların gürültü seviyesinin ne kadar rahatsız edici olabileceğini bilir. Öyleyse, bu sorunu çözmenin gerçekten kusursuz bir yolu var mı, yoksa hem gürültüye hem de şikayetlere katlanmaya devam etmeli mi?

Her şeyden önce, ne tür bir gürültüyle uğraştığınızı bilmeniz gerekir.

Hidrofor motorları düşük ve yüksek frekans aralıklarında çalışırlar.  Özellikle titreşim ve havadan yayılan gürültü üretirler. Titreşim gürültüsü aynı zamanda darbe veya yapı kaynaklı gürültü olarak da bilinir.  Bu tür bir ses, pompanın titreşimleri pompanın kurulu olduğu duvarlardan, tavandan ve zeminden sıçradığında üretilir. Bu gürültü gerçekten son derece can sıkıcıdır zira tüm bina boyunca yayılabilir. Kazan dairesi sesi gibi alanlarda bu gürültünün 11 kat çıktığına bizzat şahit olmuşumdur.

Bu titreşim gürültüsünü cihazı zeminden akustik ayak veya viskoelastik malzemeler kullanarak yalıtılabilir. Havadan yayılan sesler için ise durum biraz farklıdır. Zira bu türdeki yüksek gürültülerin de duvar tavan gibi sert yüzeyli ve pürüzsüz yüzeylerde titreşim meydana getirirler. Bunu engellemek için hem düşük frekanslı seslerde yalıtım yapabilen, hem titreşim engelleyici yapısı olan ürünler kullanmanız gerekir.

SoundCell, SoundCell Pro, Sy100 gibi ürünleri bu alanlardaki ihtiyaçlarınız için farklı kombinasyonlar oluşturmanız için seçilmiş doğru malzemeler olabilir. elbette gürültü seviyesi motorun cinsi ve çalışma frekansına göre değişiklikler gösterebileceğinden akustik uzmanlarımıza danışın.

Hidrofor Ses İzolasyonu

Hidrofor ses izolasyonu konusunda etkili çözümler sunan Mutlu Akustik hidrofor gürültüsü sorunlarını ortadan kaldıracak tecrübeye sahiptir. Hidrofor motorları için tasarlanan kabin içinde belirlediğimiz kesitlerde oluşturulan ses yalıtımlı duvarlar ve tavanlar sayesinde hidrofor gürültüsünü 85dB ‘e kadar azaltmanın bir yolu var. Bu neredeyse bütün gürültü problemlerinizi ortadan kaldıracak etkili bir çözümdür.

Farklı ürün kombinasyonları ile 130dB gürültüye sahip bir cihazda yaptığımız 75dB değerinde bir yalıtımla gürültü seviyesini 55dB seviyesine indirmek her uzmanın işi değildir. Bunun bir iddia olduğunu düşünenler olabilir. Sesi açın; gürültüyü ve sessizliği hissedin.

YouTube video

Videoda da görüldüğü üzere hidrofor ses yalıtımı 75dB inmiştir. Sizde hidrofor ses yalıtımı veya asansör ses yalıtımı çözümleri arayanlardan iseniz lütfen bizlere ulaşmaktan çekinmeyiniz. Uzman personelimiz sizin sorununuza özel çözümler üretecektir.