Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Yatak Odası Ses Yalıtımı

Yatak Odası Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Yatak Odası Ses Yalıtımı  bir apartman dairesinde yaşayanlar için ve uyku düzenini tutturmak zorunda olanlar için zorunlu hale gelmiş bir uygulama, bir ihtiyaç zorunluluğu haline geldi. Gürültülü komşular, kornanın normal olmadığı kalabalık bir bölgede yaşayan, şehir hayatının olağan koşuşturmacası, Hidrofor sesi, Kazan dairesi sesi yada bir jenerator. Hangisi olursa olsun tüm bu sesler gece uykunuzu etkileyebilir. Geceleri daha iyi uyumak için evinizdeki huzuru ve sessizliği nasıl geri kazanacağınızı merak ediyorsunuzdur. Ama sesi uzak tutmanın bir yolu var mı?

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Yatak Odası Ses Yalıtımı Nedir?

Yaşadığınız yerde gürültü sorununuz varsa, etrafınızdaki yüksek seslerin sesini azaltmak için evinizi veya dairenizi ses yalıtımı yapmak mantıklı bir adım olabilir. Ses yalıtımı, belirli bir kaynaktan gelen gürültü veya sesi yansıtmak, bastırmak, yaymak ve absorbe etmek için akustik işlemin kullanıldığı bir yöntemdir. Bu, çeşitli kaynaklardan yalıtım yoluyla veya dış gürültünün içeri girmesini önlemek için çift camlı pencereler kullanmak, önemli bir detaydır ancak çoğu zaman yeterli olmayabilir.

Bir yatak odasının nasıl ses geçirmez olduğunu merak ediyor musunuz? Sesi uyuduğunuz bölgeden uzak tutmak istemeniz anlaşılır bir durumdur. Sonuçta, yatak odamız bizim sığınağımızdır, bu da yüksek sesleri olabildiğince uzak tutmak istediğimiz anlamına gelir. Yine de sorun, bir yatak odasını kendi başınıza nasıl ses geçirmez hale getireceğinizdir.

 

Yatak Odası Ses Yalıtımı için Neler Yapılabilir ?

Aşağıdaki önerilerimiz yalnızca yatak odası için değil elbette. Bu önerilerimizi ses ve gürültü problemi yaşadığınız her alanda düşünebilirsiniz. Sizin yapabilecekleriniz dışında profesyonel bir destek almanız gereken konu başlıkları için lütfen ekibimizle iletişim kurmaktan çekinmeyiniz. Etkili ve sessiz bir yatak odası ses yalıtımı ve farklı gürültü türleri farklı çözümlerimiz bulunuyor.

Parke Altında Yalıtım Malzemesi Uygulayın

Alt kattan gelen komşu sesi, yürüme veya topuk sesi odanızda titreşebilir ve bu bazen can sıkıcı olabilir. Buradaki en iyi çözüm parke altında kullanılabilecek profesyonel  yalıtım malzemeleri seçmeniz ayrıca kalın halılar yerleştirmektir. Halılar ve paspaslar da ses emicidir, bu nedenle birçok apartman sakini ek bir mahremiyet katmanı için bunları yerleştirir.

Akustik Kapı

Bir yatak odası kapısı nasıl ses geçirmez hale getirilir? Bunun için tasarlanmış S-Door akustik kapı türlerinden birini seçebilirsiniz. Bu hem odaya giren hem odadan çıkan sesleri kontrol altına almanız için mükemmel bir seçim olacaktır. Akustik Kapı modellerini inceleyin.

Akustik pencereleri düşünün

Pencere çerçeveleriniz geçen kamyonların titreşiminden veya yüksek sesli müzikten çınlama eğilimi gösteriyorsa, mevcut pencereleri akustik pencerelerle değiştirmeyi düşünün. Dışarıdan gelen ses dalgalarını engellemek için özel olarak yapıldığından akustik pencereler aslında iyi bir yatırımdır. Bu tür pencerelerin kurulu olmasının bir başka artısı? Soğutma ve ısıtma faturalarınız da önemli ölçüde azalacaktır.

Duvar Ses Yalıtımı Yaptırabilirsiniz

Yatak odanız sessizliğin hakim olmasını istediğiniz bir alandır. Sabah saatlerinde bir çöp kamyonunun ses bombardımanına yada trafikteki araçların teker seslerine maruz kalmak istemezsiniz. Bunun için duvarlarınızda profesyonel yalıtım ürünleri ve uygulayıcılar tercih edebilirsiniz. Bu sizi sabah asansör dairesi, hidrafor yada çöp kamyonunun sesinden korumak için oldukça önemli bir fırsat yaratacaktır. Duvarlarınızı ses geçirmez hale getirmek için ekibimiz destek alabilirsiniz. İncele : Duvar Ses Yalıtımı

Tavana Ses Yalıtımı

Yatak odanızın ses geçirmezliğini nasıl sağlayacağınıza dair bir başka detay da tavan yalıtımıdır. Tavanlar duvarlarla birlikte yalıtıldığında mükemmel uyum içinde çalışabilirler. Üst kattan gelen telefon titreşimi veya konuşma ve yürüme seslerini engellemede başarılı olabilir. İncele : Tavan Ses Yalıtımı

Arka plan gürültüsü ekleyin

Yüksek seslerden şikayet eden çoğu insan, apartman dairelerinde yaşayanlardır. Çoğu durumda ortak duvar veya duvarlar ince olma eğiliminde apartman tavanından gelen gürültü, üst kattaki komşuları olan kiracıların çoğunun ortak şikayetidir. Bununla birlikte, odanızı ses geçirmez hale getirmenin bir yolu, sesi etkisiz hale getirmek için yatıştırıcı doğa sesleri veya müzik gibi kendi arka plan gürültülerinizi çalmaktır. Bu numara sadece dış gürültüyü maskelese de, bütçesi olmayanlar için basit ve etkili bir çözümdür.

Bir ses kabinine yatırım yapın – Yüzer Oda

Yetişmekte olan bir müzisyen olmasanız bile, yatak odanızı tamamen bir ses kabinine dönüştürmek herkes için daha iyi olacaktır. Bir kayıt stüdyosuna benzer şekilde, odanızı ses geçirmez bir ses kabinine dönüştürmek, dış sesleri uzak tutacak ve iç seslerin başkalarını rahatsız etmesini önleyecektir. Yüzer oda hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz. İncele : Yüzer Oda Ses Yalıtımı