Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Konferans Salonu Akustik Ses Yalıtımı

Konferans Salonu Akustik Ses Yalıtımı; iş başlangıçta akustik ölçümler yapılarak yapının durumuna göre seslerin yankı süreleri ve çarpma noktalarının belirlenmesiyle başlanmalıdır. Akustik proje sonrası mekanın yalıtım ve hacim akustik çalışmalarına başlanmalıdır.  “Oda Akustiği”, sesin kapalı veya yarı kapalı bir alanda nasıl yayıldığını tanımlayan akustik alanıdır. Konuşma, müzik veya herhangi bir gürültü türü olsun, her alanın bir sesin kalitesini etkileyen kendi ses ‘parmak izi’ vardır. Oda akustik mühendisleri sesin mekanlardaki davranışını anlamaya ve farklı amaçlara uygun hale getirmeye çalışırlar. Bir sınıf, öğretim görevlisinden öğrencilere temiz konuşma aktarımı için iyi tasarlanmalı, bir konser salonu ise etkileyici bir sese sahip olması için orkestranın sesini uzatmalı ve zenginleştirmelidir.

Konferans Salonu Akustik ve Ses Yalıtımı

Oda Akustiğinin temel unsurları ses kaynakları ve alıcıları, kapalı alanın (oda) geometrisi ve duvarların malzemeleridir (akustik özellikler).

Konferans salonu ses yalıtımı ve akustik işlemleri nasıl yapılır?

Siz değerli müşterilerimizin de mekanlarda sıklıkla karşılaştığı sorunlar arasında yer alan yankı ve eko sorunu, sesleri net olarak duyamama ve yorucu bir gün sonu. Benzer bir sorun Konferans salonlarında ki uğultu ve boğulan ses ile izole edilemeyen ve salon dışındaki kişiler tarafında gürültü kirliliği olarak anlaşılan ses problemleri. Akustik düzenlemesi (ses yalıtımı, hacim akustiği) doğru planlanmamış konferans salonlarında bu tür problemleri görmeye alışık olduk. Mutlu akustik olarak ses yalıtımı ve akustik malzeme olduğu teknik testler ile kanıtlanmış ürünlerimiz ve zaman uygulama ekimiz ile sonuç garantili çözümler üretiyoruz. Konferans salonları kitleleri etkilemeye, yönetmeye ve yönlendirmeye imkan tanıyacak önemli ve dikkat çekici konuların konuşulduğu alanların başında gelmektedir. Konuların önem seviyesine eşlik edemeyen teknik özelliklere sahip olan salonlar ise katılımcılar tarafından olumsuz tepkiler almakta ve kalitesiz olarak nitelendirilmektedir.

Konferans salonu ses yalıtımı ve akustiği nasıl yapılır?

Konferans salonlarında öncelikle dikkat edilmesi gereken detay akustik olarak karşımıza çıkıyor. Sebebi ise konuşmacı veya konuşmacıların tüm katılımcılara sesini aktarabilmesi için çeşitli ses sistemlerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kullanılan ses sitemlerinden çıkan sesin yüksekliği; akustik çalışmaları yapılmamış salonlarda uğultu, boğuk ses ve kontrol edilemeyen titreşim olarak karşımıza çıkmaktadır. Uğultu ve boğuk ses katılımcıların konudan uzaklaşmasına ve ilgilerinin dağılmasına sebep olurken, oluşan titreşim ise hem katılımcılara rahatsız bir deneyim hem de konferans salonu dışında bulunan kişilere gürültü kirliliği olarak sonuçlanmaktadır. Durum böyle olunca konferans salonu akustik çözümleri sürecinde salonun tüm teknik özellikleri ile katılımcıların yer alacağı bölgenin ve sesin çıkış yönüne göre tüm bölgelerin konumu göz önünde bulundurularak detaylı ve titiz bir çalışmaya ihtiyaç duymaktayız.

Akustik konusunda ki problemlerimize çözüm ürettikten sonra salonumuzun teknik özelliklerini bir bütünlüğe ulaştırabilmek için konferans salonu ses yalıtımı sürecine başlamaktayız. Salonda gerçekleştirilen etkinliklerde motivasyonun yükselmesini sağlamak, katılımcının ilgisini arttırmak ve tüm etkinliğin aynı heyecanda devam etmesini sağlayabilmek için yüksek ses düzeyi ve ani titreşimlere sebep olan efektler kullanılmaktadır. Durum böyle olunca salon içerisinde istenilen atmosfer yaratılmış olsa bile salon dışarısında yer alan kişiler için gürültü olarak anlaşılmakta ve ciddi anlamda rahatsızlık verici olmaktadır. Bu durumun engellenmesi için salonun sahip olduğu özelliklere göre laboratuvar testleri yapılmış ve gerçekliği kanıtlanmış profesyonel ses yalıtım malzemelerimiz ile tüm mekanlara uygun çözümler üretmekteyiz.

Akustik Ses Yalıtımı Yankı Eko

Akustik Ses Yalıtımı Yankı Eko Referans Sesler

Konferans salonu projelendirme ve uygulama nasıl yapılır?

Projelerimizde ön bilgi edinmek, çözüme yönelik detaylar oluşturmak, uygulaması bitmiş detayların kontrolü ve hata tespitini yapmak amacıyla uluslararası standartlara ve yönetmeliklere uygun şekilde çevresel gürültü ve yapılarda yalıtım düzeyi ölçümleri gerçekleştirmekteyiz. Bunun için profesyonel bir ekibe ve gerekli araçlara sahibiz. İletişim kurmaktan çekinmeyin.