Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Bateri Odası Ses Yalıtımı

Bateri Odası Akustik Ses Yalıtımı

Bateri odası ses yalıtımı profesyonellik gerektiren ses yalıtım detaylarından oluşan bir önlemdir. Bu alanlarda oluşan darbe ve hava doğulumlu gürültünün önüne geçmek ve rahat bir ortamda çalışmaları sürdürmek için gerekli olan bir işlemdir.

Müzik dünyasının içinde olanların en sık kullandıkları müzik aletlerinden biri bateri odalarıdır. Ancak bu alanlar, hobi veya profesyonel amaçlarlada olsa şehir içinde oluşturuldukları için çevrenin gürültüden rahatsız olması durumu söz konusu olmaktadır. Odada oluşan gürültünün yakın çevredeki insanlara ulaşması, zaman içinde büyük rahatsızlıklara neden olabileceği için komşu ilişkileri de zarar vermektedir. Hem çalışmalarınızı daha rahat ve konforlu bir ortamda yapmak hem de komşularınızı rahatsız etmemek için bateri odası ses yalıtımı yaptırmanız en doğrusu olacaktır.

Bateri odası ses yalıtımı nasıl yapılır?

Bina içinde faaliyet gösteren bateri odaları, seslerin en yüksek çıktığı alanlardır. Bu tip alanlarda sağlıklı bir şekilde prova yapılabilmesi için alınması gereken en önemli tedbir, ses izolasyonudur. Sez izolasyonu, kişilerin bütçesine bağlı olarak değişmemelildir zira sonuç olunmayacak bir yalıtım detayı gereksiz zaman ve para kaybı demektir. Özellikle cam yünü / taş yünü strafor eps xpe gibi ürünlerle yalıtım amaçlayanlar maalesef başarısız olduğu bilinmektedir. Köpük yada taşyünü gibi ısı yalıtım malzemelerini ses yalıtımında kullanmak ses iletim katsayısını arttıracaktır.  Başarılı bir ses yalıtımı oluşturmak için ise temelden sonuca kadar her yönüne ayrıntılı bir şekilde bakmak gerekir. Bunun için de ses yalıtımı uygulamasına geçmeden önce bu konuda uzman desteği almanız gerekir.  Bateri odası ses yalıtımı alanında başarılı sonuçları sizlere sunduğumuz firmamız ile iletişime geçerek bu konuda gerekli desteği alabilirsiniz.

Elektro Bateri Ses Yalıtımı

Elektro bateriler darbe sesinden ziyade hava doğuşumlu gürültü kaynağıdır. Hava doğuşumlu gürültüyü yalıtmak doğru malzemelerin seçimi ile oldukça kolaydır.

Klasik bir Bateri odası ses yalıtımı

Bateri odası Ses yalıtımı, elektro baterilerden farklı olarak yoğun bir titreşime neden olurlar. Gürültünün frekansları da elektro bateriden oldukça farklıdır. Bu tarz alanlarda sadece tavan ses yalıtımı veya duvar ses yalıtımı hatta klasik zemin ses yalıtımı yapmak yeterli olmayacaktır. Klasik bateri odası ses yalıtımında odanın komşu duvar tavan ve zemin yapısı dikkate alınarak yüzer döşeme veya yüzer oda yapımı gerekebilir. Bu konuda doğru bir çalışma yapabilmek için müşteri temsilcimizden bilgi alabilirsiniz. ve mutlaka S-Door Akustik kapı modellerinden size uygun olanı ile odanın yalıtımı tamamlanmalıdır. Mevcut kapı üzerine yalıtım malzemesi uygulayarak burada ki sesin kaçışı engellenemediğinden özel akustik kapı ile değiştirilmelidir..

Bateri odası Ses yalıtımı çözümleri için arayın

Yılların verdiği birikim ve tecrübemiz sayesinde ses yalıtımı alanında en başarılı sonuçlara ulaşıyoruz. İstanbul ve Ankara merkezli üretim tesislerimizden, Antalya, Adana, İzmir, Nevşehir Niğde Konya ve Kayseri gibi Türkiye’nin birçok yerinde hizmet veriyoruz. Mutlu Akustik ile iletişime geçerek bateri odası ses yalıtımı fiyatları ve diğer detaylar hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşabilir, çözüm için akustik danışmanlarımızdan hızlı destek talebinde bulunabilirsiniz.