Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Karaoke Odası Ses Yalıtımı

Karaoke odası ses yalıtımı; evinizde yada işletmenizde bir karaoke odasına sahip olmak, ailenizle eğlenceli karaoke işleri yaparak kaliteli zaman geçirmek için harika bir fırsat sunar, ancak karaoke odaları çeşitli şarkı söyleme aktiviteleri ve enstrümanlar nedeniyle çok fazla gürültü üretirler. Bina içinde yada mahallenizde gürültüye neden olarak, kesinlikle rahatsızlık vermek istemezsiniz.

Karaoke Odası Ses Yalıtımı

Etrafta rahatsız edecek komşular olmasa bile karaoke odanızdan gelen ses, evinizin diğer bölümlerinde rahatsızlık yaratmamalıdır. Karaoke odanızdan gelen gürültünün dışarı çıkmasını ve etrafınızdaki insanları rahatsız etmesini önlemek için ses yalıtımı çok gereklidir. Halka açık karaoke odalarında bile, sesin dışarı çıkmasını önlemek için genellikle ses yalıtımı vardır.  Müziğin rahatsızlığa neden olmasının yanı sıra, ses çok rahatsız edici olabilir ve bu kadar uzun süre oyalanmaya bırakılırsa kulak zarlarına zarar verebilir ve işitme kusurlarına neden olabilir.

Karaoke Odası Ses yalıtımı yaparken, neye mal olabileceğine, binanızın tasarımına bağlı olarak seçiminizi yapabileceğiniz çeşitli malzemeler vardır. Ses yalıtımı için çok fazla para harcamanıza gerek yok, bunu yapmanın basit yolları var, böylece günün sonunda yeteri kadar bütçeyle profesyonel bir ses yalıtımı yapmış olursunuz. Elbette bu profesyonel bir iştir ve sudan ucuz olmayacaktır.

Karaoke odası ses yalıtımı, rahatsız edici gürültülerin sönümlenmesi, böylece misafirlerin rahat etmesi için uygulanması gereken bir işlemdir. Uygulamada doğru firmanın tercih edilmesi, işlemlerin daha sağlıklı şekilde sonuçlanmasını etkiler. 

Eğlence mekanları arasında en sık kullanılan alanlardan biri de kişilerin kendi şarkılarını özgürce seslendirdikleri karaoke odalarıdır. Bu odalar, genellikle kafeteryaların uygun bir alanında ses yalıtımı yapılarak oluşturulan alanlardır. Hem kafeterya hizmeti hem de karaoke odasının bulunması elbette bazı sorunların oluşmasına neden olur. Mesela doğru şekilde karaoke odası ses yalıtımı uygulamasının yapılmaması, cafe bölümünde oturan müşterilerin rahatsız olmasına neden olur. Bu da müşteri kaybına neden olabilecek en etkili nedenler arasında sıralanır.

Karaoke Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde daha fazla rağbetin gösterildiği karaoke odalarında ses yalıtımı, olmazsa olmaz kurallardan biridir. Sadece müşteriler açısından değil, şehir merkezinde yer aldıkları için çevrede ikamet eden insanların rahatsız olmamasına da dikkat etmek gerekir. Bu yüzden karaoke odası ses yalıtımı, uygulamaların en başında gelen detaylardan biridir. Peki, bu alanlarda uygulama nasıl yapılır, uygulama esnasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Elbette geniş bir frekans aralığına sahip bu tarz alanlarda çevresel koşullar çok önemlidir. Ancak mekanın diğer odalarına da ses sızmaması için yalıtımın güçlü tutulması esastır. Bu alanda duvarlar mutlaka izole edilmeli ve kapıları akustik kapı ile değiştirilmelidir. Tavan ve zemin detayları yapının durumuna göre değerlendirilmelidir. Ancak ses köprülemesini önlemek için bu alanlara da yalıtım yapılması doğru bir karar olacaktır. Zira daha sonra yapılacak her işlem maliyetlerinizi arttıracaktır. Geniş frekans aralıklarında kütle yay kütle şeklinde çalışan ürünler tercih edilmelidir. Bu düşük frekanslı bas seslerinden yüksek frekanslı seslere kadar ciddi bir yalıtım sağlayacaktır.

Karaoke Odası Hacim Akustik işlemlerinde ne kullanmalıyım ?

Belirttiğimiz gibi bu tarz alanlarda ki gürültüler geniş frekans aralıklarına sahiptir. Sünger gibi malzemeler düşük frekanslarda pek başarılı değildirler. Bu detayı görmeniz için aşağıya bir grafik ekliyoruz. Bu grafiği incelediğimizde HUQ Akustik Kumaş panellerin düşük frekanslar dahil olmak üzere geniş bir frekans aralığında ses yutuculuk değeri tatmin edici seviyededir. Anti bakteriyel ve dekoratif bir ürün olması mekanınızın görselliği ve elbette sağlığınız açısından tercih edebileceğiniz en iyi tercih olacaktır. Elbette süngerler bütçesi düşük olan müşterilerimiz için bir tercih nedeni olabilir.

[visualizer id=”1137″ lazy=”no” class=””]

Burada bilinmesi gereken en önemli konu örneğin 200hz frekansında sünger 0,22 değerinde iken HUQ Paneller 0,78 değerine ulaşmıştır. Süngerlerden 4 kat bile uygulasanız HUQ Akustik panellerin sağladığı NRC değerine ulaşamayacak olmanızdır.

Tamamlayıcı ürünler arasından akustik karo halı modellerine bakarak darbe ve ses yalıtımı sağlayacak aynı zamanda daha dekoratif bir alan oluşturmanızı sağlayacaktır. İşletme değil ev gibi bir alansa duvardan duvara yüksek dokuma sayısına sahip ve uzunlukta eviniz için harika halı modellerimizi tercih edebilirsiniz. Ayrıca odanızın kapısından da ses sızmaması gerekir, bu nedenle akustik kapı ile değiştirmeyi düşünmelisiniz.

Karaoke Odası Ses Yalıtımı Fiyatı

Uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile müşterilerine hizmet veren firmamız, fiyatlar konusunda da esnek seçenekler sunmaktadır. Karaoke odası ses yalıtımı fiyatı ve uygulama detayları hakkında bilgi almak ve uygulama talebinde bulunmak için akustik uzmanlarımıza danışabilirsiniz.