Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Ortak Duvar Ses Yalıtımı

Ortak duvar ses yalıtımı, özellikle kalabalık şehirlerde, apartman dairelerinde yaşayanların en çok ihtiyaç duydukları uygulamalardan biridir. Yan komşudan gelen sesleri engellemek ve yaşanılır bir ortam oluşturmak için bu uygulamanın yapılması bir lüks değil bir ihtiyaç haline gelmiştir..

Ses yalıtım malzemeleri, yapım aşamasında olan bir duvara uygulanabilir veya mevcut bir duvara inşaat sonrası eklenebilir. Bir duvarı ses geçirmez hale getirmenin birkaç yolu vardır. Ses yalıtımı endüstrisindeki gelişmeler, geleneksel duvar ses yalıtımı yöntemlerinden daha etkili ve daha düşük maliyetli ürünlerle sonuçlanmıştır.

İş hayatının gürültüsünden bıktığınız yetmemiş gibi her akşam kendi evinizin içinde hatta yatak odanızda komşularınızın telefonla konuşma sesi, mutfak sesi , su sesi, çocukların koşuşturma seslerini dinlemekten uyuyamaz ve bir süre sonra hassasiyetinizin arttığını hatta gereksiz bir gerginlikte olduğunuzu farketmişmiydiniz ?

Eğer hala bu duruma gelmediyseniz bu sizin için iyi bir haber zira uzun süre rahatsız edici gürültülere maruz kalan insanlar fare tıkırtısından rahatsız olacak duruma geliyor. İş ilişkileri aile ilişkileri ve hatta kendi özgüvenini kaybetme noktasına geliyor. İstenmeyen gürültüler psikolojimi etkileyen en önemli faktördür.

Evde ses yalıtımı çözümleri sunan mutlu akustik tüm bina akustik çözümlerine hakimdir ve profesyonel ses yalıtım çözümleri üretir. Salon – Salon, Mutfak – Yatak Odası, Salon-Çocuk odası gibi eğlenme ve dinlenme alanlarının denk geldiği duvarlarda dahi %95 oranında ses sorunlarını ortadan kaldıracak ürün ve tecrübeye sahip profesyonel bir ekibe sahiptir.

Kalabalık bir şehirde yaşamanın en büyük sıkıntılarından biri rahatsızlık veren seslerin daha fazla olmasıdır. Dışarıdan gelen sesler bir yana, eski binalar başta olmak üzere yeni yapılan ancak ses yalıtımında kaliteli sonuçlar sunmayan yapıların olması, insan yaşamını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu da bina sakinlerinin özel olarak ortak duvar ses yalıtımı yaptırmalarını gerektiriyor.

Hava Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Hava Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Hava Doğuşumlu Ses :  Havadaki gürültü, ses dalgaları aracılığıyla havada dolaşır. Örnekler arasında müzik sesi, konuşmalar, Televizyon sesi, ağlama sayılabilir. Bu tür seslerden gelen ses dalgaları, üstünüzdeki boşluktaki zemin, ki bu da sizin tavanınız gibi katı bir şeyle çarpışana kadar havada taşınır. Ses dalgalarının çarpışması, titreşimleri duvar, zeminden veya  tavandan ve arkasındaki alana, yani yatak odanız , oturma odanız, ofisiniz, bebeğinizin odası vb. alanlara geçer. Örnek görselde detaylıca hava geçiş yolları belirtilmiştir. Çoğu konuştuğumuz müşterimiz zemin yada tavan gibi sert bir yapının sesi taşımayacağını düşünse de aslında bütün mesela yukarıdaki görseldeki gibi gerçekleşir.

 

Darbe Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Darbe Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Darbe kaynaklı seslerde duvardan gelir. Sizin odanıza ortak duvarı olan üst kattaki gürültülerin sizin duvarınızdan duyulabilir. Elbette bu sesin şiddetine bağlı olarak değişir ancak üst katınızdaki oluşacak her türlü darbe ve hava doğuşumlu seslerin sizin duvarınıza kadar uzandığı bir gerçektir.  Konuştuğumuz müşterilerimiz sesin sadece duvarın arka yüzüne geçebileceğini düşünüyor. Bu kısmen doğru çünkü ses sadece arka yüzüne geçmez sesin bir kısmı aşağı bir kısmı yukarı ve bir kısmı da sağa ve sola doğru hareket eder. Kısaca duvarın içine giren 3 boyutlu olarak hareket eder. Yukarıdaki görselde topuk sesinin oluşturduğu titreşim ve gürültünün yapıda nasıl hareket ettiğini görebilirsiniz

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Nedir?

Konutlarda daha sık rastlanılan problemlerden biri yan komşunun evinden gelen seslerin, direkt olarak odaya girmesidir. Bunun nedeni, ortak duvar ses yalıtımının yapılmaması ya da kullanılan malzemelerin sesleri geçişini engelleyememesi yada yeterli gelmemesidir. Bu tip durumlarda yapılabilecek en doğru şey profesyonel bir firmadan destek almaktır. Elbette ilk yalıtım başarısızlığı size pahallıya patlayabilir. Evde ders çalışan çocukların daha sakin bir ortama sahip olabilmeleri, ev halkının özel hayatının daha sağlıklı şekilde ilerleyebilmesi için bu uygulamanın mutlaka yaptırılması gerekir.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı için kullanılan malzemeleri araştırmaya başladığınızda muhtemelen manipule edileceksiniz. zira aynı kişilere sitelere girip çıktığınızda sizi belirli bir ürüne yönlendirecekler. Bu ürünlerin ses yalıtım testleri hatta ne kadar ses yalıtımı yaptıklarını bilmediklerini farkedebilirseniz bu sizin için iyi haber. Duvar ses yalıtımı için elbette gelen gürültünün titreşim veya hava doğuşumlu gürültülerden hangileri olduğu tespit edilmeli, ses seviyesinin ne kadar olduğunu akustik uzmanımızın size yönelteceği bir kaç soru ile belirlenecektir buna göre sitemizde bulunan farklı ürün yada ürünlerle yalıtımı yapılacaktır. aşağıda sizler için örnek bir duvar kesiti paylaştık. Bu duvar kesiti toplamda 8.5 cm genişliğinde bir giydirme duvar ses yalıtımıdır. Genellikle bu detay konutlarda yeterli gelse de akustik danışmanımız sizler için en doğru kesiti belirleyecektir.

Ortak Duvar Ses Yalıtımı Uygulama Fiyatı

Yaşam alanlarınızda daha rahat etmek için yaptırdığınız ortak duvar ses yalıtımı, uygulamada başarılı olan bir firma tarafından yapıldığında, sonuçlar daha garantili olur. Buna ek olarak ortak duvar ses yalıtımı fiyatı konusunda araştırma yapmanız, daha kaliteli sonuç elde etmenizi etkiler. Yılların birikim ve deneyimine sahip olan Mutlu Akustik ile beklentilerinizden çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi için çağrı merkezi iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.