Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Düğün Salonu Ses Yalıtımı

Düğün Salonu Ses Yalıtımı; bugünün düğün salonları, etkinliğe baştan sona ev sahipliği yapacak şekilde özelleştirilmiş mekanlarla ve kendine has mimari tasarımlara sahip yapılardır. Hem misafirlerin önce bir araya gelmeleri, ardından tören için oturmaları hem de yemek, müzik ve kutlama için mekana geri dönmeleri için bir alan olarak hizmet veren geniş ve ferah mekanlardır. Bu mekanlar, Gelin ve Damadın, ailelerinin ve arkadaşlarının ihtiyaçlarına tam anlamıyla hizmet etmek için tasarlandı. Ve elbette gelin damat odası, mescitleri ve mutfağı ile hizmet sektörü bayrağını taşıyan işletmelerden biridir.

Düğün Salonu Ses Yalıtımı

Bir düğün salonunun ses yalıtımı yapmanın amacı, müzik ve konuşmaya netlik sağlamak ve törenin ardından istenmeyen kalabalık gürültü seviyelerini kontrol etmektir. Her iki durumda da, salon ve diğer alanlardaki istenmeyen yankıları kontrol etmek, arka plan gürültüsü üzerinde daha fazla kontrol oluşturacak, desibel seviyesi maruziyetini azaltacak ve orijinal sese daha fazla netlik kazandıracaktır. Gelin ve Damadın arayacağı akustik değerleri oluşturmak için, panellerin odaya uyum sağlamasına yardımcı olacak boyut ve renkte kesilmiş dekoratif akustik panellerimiz ile, odadaki çevre duvar veya tavan yüzeylerine sıva üstü montajı yapılarak sağlanabilir.

Tören sırasında misafir olarak oturmaktan daha sinir bozucu bir şey yok, ancak kötü mekan akustiği nedeniyle duyamamak? Salonda çok fazla yankı varsa, törenin video kayıtlarında ses kalitesinde oldukça tehlikeye girecektir. Kutlama başladığında, DJ veya canlı grup devreye girdiğinde, gürültü istenmeyen seviyelere yükselecek ve potansiyel olarak insaları kutlamadan uzaklaştıracaktır. salonun yarısı kapı önünde vakit geçirmeye başladığında, Gelin ve Damat, insanların düğün bitmeden ayrıldığı hissine kapılacaktır.

Bir düğün hizmetinde üstün ses kalitesi ihtiyacının cevabı, ses paneli sanatında yatmaktadır. HUQ Akustik paneller, parlak beyaz dahil düzinelerce renkte kumaş çeşidine sahiptir ve bir çevre duvarı veya tavan uygulamasında herhangi bir boşluk boyutuna uyacak şekilde özel olarak kesilebilir. Mekan duvarlarının yalıtım değerleri, uygun kapsama miktarları odaya girildiği sürece, ses paneli yerleşiminden bağımsız olarak gerçekleşecektir. Akustik paneller, duvara veya tavanlara gömme montaj yerine tavandan “yüzecek” şekilde de asılabilir; bu, panellerin odanın üzerinde gezinen “bulutlar” olarak işlev gördüğü izlenimini verir.

Düğün salonu ses yalıtımı, mümkünse inşaat aşamasında yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Düğün salonlarında yaşanan gürültünün çevreyi rahatsız etmemesi ve içeride düğün yapan kişilerin seslerden rahatsız olmamaları için ses yalıtımı ve hacim akustiği yapılması zorunlu bir işlemdir.

Düğün hazırlığı içinde olanların temel ihtiyaçlarından biri de düğün salonudur. Çiftlerin hayatlarını birleştirdikleri düğünlerin daha güzel ve akılda kalıcı olabilmesi için geniş alanlara yani düğün salonlarına ihtiyaç duyulur. Düğün salonları, çok geniş ve ferah yerler olarak tasarlanmalıdır. Bu mekanlarda oluşan ses yankıları, hem içerideki davetlileri hem de çevrede oturan insanları rahatsız edebilir. Düğün salonları genel olarak şehir merkezlerinde olduğu için ses sorununa bir çözüm bulunması gerekir. Düğün salonları rahatsızlık verilen yerler tespit edilerek ses yalıtımı yaptırabilir ve bu sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Düğün salonu ses yalıtımı nasıl yapılır?

Düğün salonu hacim akustik ürünleri seçiminde dikkat edilmesi gereken özel mekanlardandır. Elbette her alanın kendine özel bir çalışma şekli vardır. Ofislerde uygulanacak ses yalıtımı ile büyük alanlarda uygulanacak ses yalıtımı ve bu alanda kullanılacak malzemeler birbirinden farklı olur. Öncelikle düğün salonunun gerekli büyüklük ölçüleri ve seslere karşı duyarlılıklarının ne kadar etkili olduğu yönünde bilgilerin elde edilmesi gerekir. Daha sonra uygun ses yalıtım malzemeleri seçilerek uzman uygulama ekibimiz tarafından uygulanması gerekir.  Ses yalıtımı, sanıldığı kadar basit bir işlem değildir. Hem malzeme seçimi hem de uygulama, uzmanlık gerektiren bir konu olduğu için işlem yaptıracağınız firmanın bu alandaki çalışmaları ve çalışmalarında sundukları performansı iyi bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Yalnızca sesin şiddetini baz alarak yapılan çalışmalar büyük çoğunlukla hüsranla sonuçlanmaktadır. Düğün salonu gibi gürültünün yoğun olduğu alanlarda kalıcı çözümler bulmanız, paranızı doğru yere yatırmanız kadar önemlidir.

La Jovia Event tüm ses yalıtım detaylarında Mutlu Akustik ürünleri kullanmıştır. Mekanın gürültüsüne özel oluşturulan ses yalıtım kesitleri profesyonel bir mimar tarafından her montaj aşaması özenle takip edilmiş ve uygulaması yapılmıştır. Mekanda her türlü etkinlik ve düğün organizasyonları yapılabilmektedir. Ankara ‘da bu tür etkinlik ve organizasyonlarınız için başvuracağınız dekoru ve hizmet kalitesi ile göz dolduran bir mekan ve eğlenceli etkinlikle düzenleyebileceğiniz profesyonel bir ekibe sahiptir.

Düğün salonu akustik düzenleme

Ses yalıtımı kadar önemli olan bir diğer ayrıntı ise hacim akustik düzenlemesidir. Düğün salonu akustik düzenleme için de kullanılacak malzemelerin yine kaliteli olmasına dikkat etmek önemli bir konudur. İçeride oluşan seslerin sönümlenmesi veya salon içinde farklı bir noktaya taşınması için HUQ Akustik Paneller veya Ahşap Paneller kullanılması gerekir ve bu malzemeler seçilirken doğru kalınlıklarda, doğru yerleşimle uygulanmasına dikkat edilmelidir.  Bu tarz alanlarda hem ses yalıtım ürünleri hem de hacim akustik ürünlerinin anti bakteriyel olması gerekmektedir.

Alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan firmamız, düğün salonu ses yalıtımı konusunda müşterilerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. Sorunsuz bir ortamda, gürültüden arındırılmış bir salonun hem daha fazla müşterisi olur hem de müşteri memnuniyetini sağlama konusunda daha başarılı olur. Çağrı merkezi iletişim numaramızdan arayarak düğün salonu ses yalıtımı hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, çözümlerimizi değerlendirerek ses yalıtımında beklediğinizden daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.