Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Tavan Ses Yalıtımı

Tavan Ses Yalıtımı

Tavanda Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır: Gürültülü Komşulara Karşı Sessizlik!

İster bir apartman dairesinde yaşayın, ister evinizin bir odasını veya bir katını stüdyo veya sinema odasına çevirin veya sadece gürültülü bir aileniz olsun, bir başkasının zemini sizin tavanınızsa, huzur ve sessizliğin tadını çıkarmak  imkansız olabilir.  Ayak sesleri, gümbür gümbür bas, sesli çalışan televizyonlar, yüksek sesli konuşmalar ve diğer her türlü ortam gürültüsü dinlenmenizi bozabilir, sizi işten uzaklaştırabilir, hatta uyku zamanınızı bozabilir ve sadece can sıkıcıdır. Artık bu gürültülerden biri sizin tahammül sınırlarınızı zorluyor hatta çılgına çeviriyorsa, merak etmeyin, Her sorun için farklı çözümlerimiz var! Birkaç modifikasyonla tavanınızı ses geçirmez hale getirebilir, istenmeyen gürültüyü ortadan kaldırabilir ve keyifli sessizliğin tadını çıkarabilirsiniz. Üstelik tüm ürünlerimiz antibakteriyel, yüksek ses yalıtımı, yaşlanmaz, su ve nemden etkilenmez.

Tavanda ses yalıtımı yapmanın amacı basittir: hava ve darbe gürültüsünü engelleyerek iki farklı nokta (üstünüzdeki alan ve bulunduğunuz yer) arasında hareket etmesini önlemek. Hava ve darbe gürültüsü nedir? Hadi bir bakalım:

Hava Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Hava Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Havadaki gürültü, ses dalgaları aracılığıyla havada dolaşır. Örnekler arasında müzik sesi, konuşmalar, Televizyon sesi, ağlama sayılabilir. Bu tür seslerden gelen ses dalgaları, üstünüzdeki boşluktaki zemin, ki bu da sizin tavanınız gibi katı bir şeyle çarpışana kadar havada taşınır. Ses dalgalarının çarpışması, titreşimleri duvar, zeminden veya  tavandan ve arkasındaki alana, yani yatak odanız , oturma odanız, ofisiniz, bebeğinizin odası vb. alanlara geçer.

Darbe Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Darbe Doğuşumlu Seslerin Geçiş Yolları

Biri bir tabağı düşürdüğünde, sandalyeyi çektiğinde, veya topuk sesleri gibi oluşan seslere darbe gürültüsü denir. Bu seslerin titreşimleri havadan ziyade yapıların içinden geçer (bu nedenle bu tür gürültüye “yapı gürültüsü” de denir.) Bu durumda, darbe gürültüsü sizin zemininizden komşunuzun tavanına geçer. Komşunuzun tavanının sizin zemininiz olduğunu unutmayın. Aynı şekilde zeminin duvarla bağlantısı olduğundan bu titreşim kolon ve kiriş vasıtasıyla zayıflayarak gidebildiği noktaya kadar uzanır.

Mutlu Akustik , ses yalıtımlı tavanlar için çeşitli yüksek kaliteli çözümler sunmaktadır. Bu tür ses yalıtımı, özellikle ev sinemaları ve kayıt stüdyoları için ve ayrıca üst kattaki insanlardan gelen gürültüyü ortadan kaldırmak için kullanışlıdır.

Profesyonel ses yalıtım detayları oluşturmak için bir uzmanımızdan destek almayı unutmayın.