Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Konferans Salonu Projelendirme

Konferans salonu projelendirme işlemi, salonda konuşma yapılırken ya da bir seminer verilirken dışarıdan gelen gürültünün içeriyi etkilemesini engellemek amacıyla uygulanır. 

Konferans Salonu Projelendirme

Hayatımızın önemli bir yerini kaplayan ve bilgilenme amacı ile kullanılan konferans salonları, ses yalıtımının sağlıklı şekilde yapılmasını gerektiren alanlardır. Bu tip alanlar, bilginin merkezleri olarak kabul edilirler ve burada sunulan bilgilerin kalıcı olabilmesi, anlaşılır olabilmesi ve daha da önemlisi etkili olabilmesi için rahatsız edici gürültülerden arındırılmış olmaları gerekir. Ses yalıtımı ya da akustik düzenleme, bu alanlarda oldukça büyük öneme sahiptir.

Konferans salonlarında hacim büyük olduğunda seslerin doğru şekilde taşınması kadar ziyaretçilerin istemsiz zarar vermelerinden de etkilenmeyecek ürünler tercih edilmelidir. Bunlara akustik ahşap paneller örnek olabilir. Daha küçük alanlarda akustik ahşap panel, akustik kumaş paneller birlikte kullanılabilir. Konferans salonu koltukları ve ziyaretçileri, oturum sayısı gibi bir çok faktör akustik ölçümleme dolayısıyla akustik düzenleme planı için oldukça önemlidir. Çünkü bu faktörler akustik etkisi olan faktörlerdir. Ancak prova esnasında aynı akustik değerler görülmeyebilir. insanlı ve insansız hacim akustik değerleri farklıklar gösterebilir.

Konferans Salonu Projelendirme Nasıl Yapılır?

Her ortamın büyüklüğü, özelliği ve kullanım amacı birbirinden farklıdır. Bu yüzden her ortamda aynı şekilde projelendirme yapılamaz. Konferans salonu projelendirme de özel bir alan ve uygulamada kullanılacak malzemelerin de kendine has olmasını gerektirdiği için seçim yaparken veya uygulamacı firma seçiminde bulunurken dikkatli davranılmayı gerektirir. Hangi malzemenin nerede kullanılacağı, malzemenin beklentileri karşılayıp karşılamayacağı gibi ayrıntılar üzerinde ciddiyetle durulması gerekir.

Projelerimizde ön bilgi edinmek, çözüme yönelik detaylar oluşturmak, uygulaması bitmiş detayların kontrolü ve hata tespitini yapmak amacıyla uluslararası standartlara ve yönetmeliklere uygun şekilde çevresel gürültü ve yapılarda yalıtım düzeyi ölçümleri gerçekleştirmekteyiz. Bunun için profesyonel bir ekibe ve gerekli araçlara sahibiz.

Salonun büyüklüğü, büyüklüğüne göre kullanılması gereken malzemelerin belirlenmesi gibi akustik ölçümler yapıldıktan sonra konferans salonu projelendirme işleminde geriye kalan tek şey uygulamaya geçmektir. Ancak tüm bu işlemleri yapan firmanın alanında uzman ve deneyimli olması son derece önemlidir. Mutlu Akustik, alanında sunduğu hizmetleri ile müşterilerini memnun etmeyi başaran bir isim olup yılların birikim ve deneyimi ile ayrıcalıklı hizmet sunmaya devam ediyor.

Konferans Salonu Akustik Düzenleme

Seslerin rahatsızlık verici düzeyde olması, seminer, söyleşi veya mini konserlerin yapılabildiği konferans salonlarının kullanılabilirliğini yok eder. Bu da salonun akustik dengesinin sağlanmadığını gösterir. Bu tip sorunların önüne geçebilmek için doğru şekilde ses yalıtımı ve hacim akustik düzenleme yapılması gerekir. Konferans salonu akustik düzenleme uygulamasında kullanılan malzemelerin aynı zamanda dekoratif ve şık olmaları da önemlidir. Yani sadece bir amaca yönelik değil, çoklu amaca hitap eden malzemelerle işin içinden daha çıkılabilir. özellikle çok amaçlı salonlar yalnızca bir konferans salonu gibi kullanılmadığından ve diğer mekanlara ortak duvarları bulunduğundan bu tarz  alanların duvar, tavan ve zemin ses yalıtımı çok daha dikkatli ve özenli yapılmalıdır. Aksi halde bu alanlarda yapılan etkinliklere ait sesler diğer alanlarda gürültü olarak hissedilecektir.

Konferans Salonu Ses Yalıtımı

Rahatsız edici sesleri engellemek ve bu sayede yapılan konuşma, toplantı, seminer ve diğer etkinliklerin daha yararlı olması sağlanabilir. Yine bu konuda da uzman bir firmadan destek almak en doğru karardır. Konferans salonu ses yalıtımı alanında verdiğimiz hizmet ve fiyat ayrıcalıklarından yararlanmak için çağrı merkezi iletişim numaramızdan ulaşabilirsiniz.