Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı Evde sinema salonu; Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı güçlü bastan zayıf ses sahnelemesine kadar, akustik sorunlar ses deneyimini mahvedebilir. Mutlu Akustik, tüm ses sorunlarınızı çözmek için hem gerekli uzmanlığa hem de araçlara sahiptir.

Home Sinema Ses Yalıtımı

Harika görünümlü ahşap zeminler, çok sağlam tuğla yada bims duvarlar, kontrplak, alçı ve camdan oluşan bir odaya yerleştirilmiş pahalı ses ekipmanlarını her zaman görüyoruz.  Bu mükemmel tasarımların altında ki eksikliğin etkisi, genel olarak hayal kırıklığı yaratan ses kalitesiyle, oldukça karışık, gürültülü, yankılanan ve çırpınan bir dinleme deneyimidir.

Mağaza galerisinde hoparlörlerin neden evde olduğundan daha iyi ses çıkardığını (daha net tizler ve daha sıkı bas tepkisi) merak ettiniz mi? Cevap alanın akustik düzenidir. Bu nedenle AVM mağazaları sizi her zaman hoparlörleri test etmek özel bir standa götürür; bu alan akustik olarak ayarlanmış bir alandır! Mutlu Akustik, profesyonel deneyimi eve getirmenize yardımcı olabilir.

YouTube video

Üç adımlı bir süreci takip ediyoruz:

Sinema Odası Ses Yalıtımı

Sinema odası ses yalıtımı artık apartman daireleri gibi alanlarda dahi kullanıcılarımızın ulaşabildiği heyecan verici bir eğlence çeşididir. Günümüzün çok katlı binaları ve hafif yapıları ile ses yalıtımı son derece kritiktir ve bu, insanların % 90’ının yanlış yaptığı şeydir. Komşuların ve aile üyelerinin huzurunu bozmadan, ev sinemanızdan rahatsız edici ev seslerini çıkarmak ve surround hifi ses sisteminizin tüm gücünü deneyimlemek isteyeceksiniz.

Mutlu Akustik uzmanları, ses yalıtımının karmaşıklığıyla başa çıkmak için Insul gibi öngörücü teknolojileri kullanır. Mümkün olduğunda bu, ev sinema sisteminizdeki sesi etkileyen tüm akustik unsurları kontrol etmemize olanak tanıyan “Akustik Oda“,  “Yüzer Oda Ses Yalıtımı” veya Giydirme yalıtım sistemleri oluşturmak ve ses geçirmez akustik kapılar ve pencereler kurmak anlamına gelir. Ev sinemanızdaki ses ceplerini ve titreşimleri en aza indirerek, size mümkün olan en geniş dinamik aralığı sunuyoruz (bu, duyabileceğiniz en yumuşak ve en yüksek sesler arasındaki farktır).

Oda Akustik Analizi

Karşılaştığınız akustik sorunları anlamak için dilerseniz odanızı Ease & Odeon gibi son teknoloji akustik modelleyicilerle ölçüyor ve modelliyoruz. Ardından çözümler geliştirip sizinle birlikte gözden geçiriyoruz. Odanızın sorunlarının nedenlerini, akustiğinin en iyi uygulamalarla nasıl karşılaştırıldığını anlayacak araçlara ve matematiksel formüllere sahip bir ekipten destek alacaksınız.

Düşük Frekans Optimizasyonu

Neredeyse tüm odalarda oda modları ve faz iptalleri nedeniyle bas sorunları görülür. Küçük oda akustiğiyle ilgili derin bilgimizi birleştiriyor ve tüm oturma pozisyonlarında pürüzsüz, etkili baslar oluşturmak ve ev sinemalarında koltuktan koltuğa değişen ses farklılıkları en aza indirmek için geniş bant emilimi kullanıyoruz.

2D & 3D Ev Sinema Tasarımları

Ev sineması tasarım sürecimiz, görüş hatlarının ve hoparlör kapsamının analiziyle başlar. Alanın nasıl kullanılacağına ve hangi öğelerin dahil edileceğine ilişkin gereksinimlerinizi kullanarak, oturma yeri, hoparlörler, subwooferlar ve video sistemi düzenleriz. Düzen, hem ihtiyaçlarınızı hem de endüstri standartlarını karşılayacaktır ve yapıya başlamadan önce tam olarak ne elde ettiğinizi bilmenizi sağlamak için tam 3B tasarıma sahip bileşen yerleşimlerini gösteren bir CAD şeması sağlıyoruz.

Bir HIFI ev sineması kurulumunu kendiniz yapmayı planlıyorsanız, endişelenmeyin! Sadece ticari sinema salonlarından kaçınarak yatırımınızın tamamını iki yılda geri kazanabileceğiniz tahmin ediliyor ve yüksek kaliteli bir ev sinema odası inşa ettiğinizde, istatistikler ticari sinema ziyaretlerini % 90 oranında azaltacağınızı gösteriyor. Ev sinemaları, konut alanlarının tipik oda akustiğinden çok daha fazlasını gerektirir. Yankılanma ve rahatsız edici arka plan gürültüsü, komşular için istenmeyen gürültü kirliliği hakkında hiçbir şey söylememek için dinleme deneyimini azaltır. Bununla birlikte, ev sineması ses yalıtımı profesyonel araçlarla oldukça basittir.

Ses Tasarımı (Ortaklarla Sunulan)

Sinema odası Ses Yalıtımı ve Akustik tekliflerimizde yan teklif olarak verdiğimiz ve Profesyonel olarak tasarlanmış ses sisteminiz, sistemi kullanacağınız yolları tam olarak anlamakla başlar. Yalnızca gereksinimlerinizi karşılamak ve endüstri standartlarını (CEDIA, THX) karşılamak için değil, aynı zamanda bütçeniz için en iyi ses kalitesini elde etmek için kaynak, sinyal işleme, amplifikasyon, hoparlör ve subwoofer bileşenlerini belirlemek için üretici ortaklarla birlikte çalışıyoruz.

VİDEO & PROJEKSİYON TASARIMI Görüntü Sistemleri

Video tasarım süreci ihtiyaçlarınızla başlar — sistemi nasıl kullanacağınız, hangi içeriği izleyeceğiniz ve ortam ışığı seviyesi. Ortaklarımız, video ve projeksiyon sisteminizi endüstri standartlarını (CEDIA, ISF) karşılayacak ve bütçeniz için en iyi video kalitesini sağlayacak şekilde profesyonelce tasarlayacaktır. Projeksiyon cihazından Stor otomatik kumandalı perdenize kadar seçimlerinizde ve kurulumlarda size destek olacak uzman ve harika bir ekibe sahibiz.

Ev sinema odası ses yalıtımı, evinizin bir köşesini kendinize özel olarak planlayarak sinema keyfini evinizde yaşamak istediğinizde yaptırmanız gereken ilk iştir.

Kendi evinizi istediğiniz gibi şekillendirme özgürlüğüne sahipsiniz. Evinizin bir odasını film izlemek için ayarlayabilir, diğer odasını hafif sporlar yapmak için ayırabilirsiniz. Ama tüm bunları yaparken komşularınızın rahatsız olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Ev sinema odası, film izlerken hem rahat edebileceğiniz şekilde ayarlanması gereken hem de çevrede oturan diğer komşularınızın sinema odasından çıkan seslerden dolayı rahatsız olmamasına dikkat etmeniz gereken özel bir alandır. Bunu yapabilmek için ise evde sinema salonu ses yalıtımı yaptırmanız gerekir ki bunun için doğru adrestesiniz ve profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Ev sinema salonu ses yalıtımı nasıl yapılır?

Apartman dairesinde oturanlar, müstakil evlerde oturanlara göre daha hassas hesaplamalarla ses yalıtımı yapmak zorundadırlar. Özellikle de ara katlarda oturanların bu konuda daha bir hassas olmaları gerekir. Ama aynı zamanda insanın kendi evi, kendine özel bir yaşam alanı olduğu için istediği şeyi rahatlıkla yapması gereken bir alandır. Evde sinema salonu oluşturma fikri, son dönemlerin en popüler fikirlerinden biridir. Fakat bu işlemi yaparken yapılması gereken en önemli şey, odadan çıkan seslerin yalıtılması ve duvardan dönen seslerin ( eko, yankı ) sönümlenmesi için ses yalıtımının ve hacim akustiği yaptırılmasıdır. Ev sinema odası ses yalıtımı, dairenin bulunduğu kata göre; duvar ses yalıtımı, zemin ses yalıtımı ve tavan ses yalıtımı uygulamalarının yapılmasını gerektirir. Tabi bunu yaparken odanın şıklığından da taviz vermemek için dekoratif ve antibakteriyel hacim akustik ürünler kullanmak gerekir.

Ev sinema salonu ses yalıtımı malzemeleri nelerdir?

Ev sinema salonu Ses yalıtımı genel bir konu olsa da her alanda kullanılacak malzemeler birbirinden farklıdır. Evinizin bir odasını kendinize özel olarak oluşturup burada film izlemek istediğinizde, evde sinema salonu odası oluşturmanız gerekir. Tabi bu alanı oluştururken doğru ses yalıtım ve akustik malzemelerin kullanılmasına dikkat etmek önemlidir. Elbette her mekan ve yapıya uygun doğru ürün seçimi yapmak gereksede SoundCell, SoundCell Pro, TecSound visko elastik Togelo gibi kauçuk ürünler ve elbette kütle oluşturmak için akustik alçıpan, dolgu malzemelerinin doğru seçimi de oldukça önemlidir. Duvar tavan ve zemin kesiti oluşturmak akustik uzmanlarımızın profesyonel akustik programları kullanarak ve elbette tecrübelerimiz neticesinde belirlenmektedir.