Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

TV Stüdyo ve Reji Odası Akustik Ses Yalıtımı

TV Stüdyo ve Reji Odası Ses Yalıtımı; Bir stüdyodaki ses kalitesi, genellikle kameralar tarafından çekilen görüntüler kadar önemlidir. Bir stüdyonun yankı veya yankılanma sorunu yaşamasının genellikle iki nedeni vardır: Boyut ve Yüzeyler. Basitçe söylemek gerekirse, oda ne kadar büyükse, o odada bir yankı yaşama olasılığı o kadar yüksektir. Ayrıca, bir oda tüm sert yüzeylerden inşa edilmişse, muhtemelen bir yankı da olacaktır. Bu iki faktörü herhangi bir emilim ve / veya akustik tedavi olmaksızın birleştirdiğinizde yankı sorunu zorlayıcı olacaktır.

TV Stüdyo ve Reji Odası Ses Yalıtımı

Birlikte çalıştığımız TV veya medya stüdyolarının çoğunun, yeşil ekran veya bir tür elektronik ile kaplanmış en az bir duvarı vardı. Bununla birlikte, tavanın bir kısmı veya çoğu ile birlikte genellikle bir veya iki uygulama yapılabilecek açık duvar vardır. Tavan veya duvar boşluğu olan alanlara HUQ akustik Panel yerleştirerek akustik düzeni sağlamak oldukça kolay veya daha uygun maliyetli alternatif çözümler sunabiliyoruz. HUQ Akustik panel seçimi, renkleri, panel kalınlığı ve panel miktarları konusunda size ücretsiz danışmanlık yapacağız ve mekanınıza istediğiniz gibi yerleştirme özgürlüğü vereceğiz. Ses panelleriniz kurulduktan sonra akustik düzenin harika bir ses performansına dönüştüğünü hemen fark edeceksiniz.

TV Stüdyo ve Reji Odası ses yalıtımı, ihtiyaç duyulan işlemlerden biri olup diğer alanlara göre daha fazla dikkat gerektiren bir uygulamadır. Yapılan canlı yayınların ses kalitelerin üst seviyede olması ve yayın esnasında oluşabilecek dış gürültülerin engellenebilmesi için uygulamada uzman bir firma ile çalışmak profesyonel bir yayının ilk aşamasıdır.

Modern dünyanın en büyük getirilerinden biri de haberleri anlık olarak takip etme şansının sunulması ve buna ek olarak eğlenceli zaman geçirmek için televizyon kanallarının artmasıdır. Her anlamda hayata farklı bir bakış açısı kazandıran televizyonların etkili olabilmesi için TV kanalları sahiplerinin alanları oluştururken dikkat etmelerini gerektirir. TV Stüdyo ve Reji Odası, dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biridir. Çünkü izleyici kitlesini memnun etmek ve kanalın izleme oranını yüksekte tutabilmek için bunun yapılması şarttır.

TV Stüdyo ve Reji Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Televizyon odaları, canlı yayınların yapıldığı yerlerden ibaret olmasa da bir TV kanalı için en önemli alanlarıdır canlı yayın odası ve reji odası. Haber, söyleşi, tartışma programları gibi insanların üzerinde daha fazla durdukları programların kaliteli olabilmesi için öncelikle rahatsız edici seslerin ortadan kaldırılması gerekir. Bunun için da canlı yayın odası ses yalıtımı uygulamasına önem vermek gerekmektedir. Günümüzde ses yalıtımı alanında hizmet veren firmaların çalışmalarında gerekli hassasiyeti göstermemeleri ve buna ek olarak kullanılacak malzemenin üst sınıf olmasına dikkat etmemelerinden dolayı TV kanallarından beklenen özelliklerin eksik kalmasına neden olabilmektedir.  Bu durumları izlediğimiz bazı TV kanallarında görebiliyoruz.

Mutlu Akustik, uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip bir isim olup TV odası ses yalıtımı konusunda mimar ve mühendisleri ile hizmet sağlamaktadır. Uygulama aşamasına geçmeden önce gerekli ölçümlerin yapılması, kullanılacak malzemenin hangi kaliteye sahip olması gerektiği konuları gibi önemli ayrıntılar üzerinde kafa yoran ekibimiz, TV odası ses yalıtımı konusunda müşterilerinin beklediğinden çok daha fazlasını sunmaktadır. Stüdyoyu evinizde kurmak isterseniz Daire ve evlerde ses yalıtımı veya Evde stüdyo makalelerimize göz atabilirsiniz.

Şimdi arayıp ücretsiz danışmanlık ve bilgi alabileceğiniz profesyonel bir ekibe sahibiz. Uygulama ekiplerimiz işlerini hassas ve profesyonel bir şekilde gerçekleştirir. Her müşterimiz gibi sizde onları çok seveceksiniz.