Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Çağrı Merkezi Ses Yalıtımı

Çağrı merkezi Ses Yalıtımı ve Hacim Akustik uygulamalarında başarılı sonuçlara ulaşmanız için ihtiyaç duyduğunuz her detay için doğru bir seçim yapmanız için uzman bir ekibe sahibiz. Duvar, Tavan ve Zemin detaylarınızı yalıtmakla kalmaz ortam hacim akustik düzenini sağlayarak daha verimli çalışan personellere sahip olabilirsiniz.

Call Center Akustik Ses Yalıtımı

Ayrık bir yaşam temposu ve kısa tekrarlayan aramalar, müşterilerle yapılan görüşmeler, çağrı merkezi operatörlerini iş günlerini imkansız hale getirecek kadar strese sokabilir. Mutlu Akustik, kalabalık, gürültülü ortamların tipik kaotik atmosferini azaltmak için herhangi bir çalışma alanını yeniden tasarlayabilir. Aslında, ses emici malzemeleri doğru şekilde uygulayarak, ses yankılanmasını azaltacak ve istenmeyen yansımalardan ve arka plan gürültüsünden gelen ses enerjisini emecektir. Mutlu Akustik, HUQ Akustik ürünleri özellikle çağrı merkezleri için mükemmel bir çözüm sunuyor: özel askı aparatları ile duvarlara veya tavanlara monte edilebilen, kumaşla kaplanmış ses emici bir panel. HUQ Kumaş kaplı paneller, konuşma kaynaklı akustik rahatsızlıkları en aza indirir. Verimli LED aydınlatma sistemleri istek üzerine opsiyonel dahil edilebilir.

Bu tür ortamlar için başka bir uygun ürün, gün boyunca düzinelerce sesin sürekli olarak birbiri üzerinden konuştuğu alanların tipik akustik sorunlarını azaltmak için çeşitli çalışan çalışma alanlarını ayırabilen çift taraflı ses emici masa panelleri HUQ Akustik Masa Bölücü Seperatörleridir. Yalnızca çalışanlar için daha fazla rahatlık ve hijyen sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşteri hizmetleri hizmetini arayan müşterilerden olumlu geri bildirim de alırlar çünkü artık şirket personeline telefonla konuşurken tipik arka plan gürültüsüne katlanmak zorunda kalmayacaklar.

 

Çağrı merkezleri, seslerin en yoğun olduğu ve akustik düzenleme yapılmadıysa yankı ( reverberasyon ) süresinin en yüksek olduğu alanlardır. Mesai saati boyunca aktif olarak telefon görüşmelerinin yapıldığı bu ortamlarda, personelin mutlu olması, verilen hizmetin kalitesini artırır, böylece mutlu bir müşteri portföyüne sahip olursunuz. Özellikle günümüzde apartman gibi dairelerde dahi çağrı merkezleri varlığını göstermiştir. Özellikle bu alanlar olmak üzere ofis içerisindeki bölümlerin de call center gürültüsünden rahatsız olmaması önemlidir ve bunun tek yolu çağrı merkezinin gerek duyulan tavan, duvar ve zemin akustik yalıtım yapılmasıdır.

Çağrı Merkezi Akustik ve Ses Yalıtımında Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bir ortamda sesin oluşması bazı şartların yerine gelmesi ile kendini gösterir. Mesela topuk seslerinin yaygın olduğu ortamlar, konuşmaların sürekli ve yüksek sesle yapılması gereken alanlar seslerin en çok yayıldığı alanlardır. Çağrı merkezi (call center) de bu alanlardan biridir. Telefon trafiğinin sık olduğu bir yer olmasının yanında, müşteri ile görüşme sırasında sağlıklı bir iletişimin kurulmasını gerektiren yerlerdir. Gelişi güzel bir çağrı merkezinde, müşterilere kaliteli hizmet vermeyi beklemek boşa kürek sallamaktan öteye geçmez. Ancak günümüz teknolojisinden yararlanarak seçilecek malzemelerin doğru ve beklentileri karşılayacak şekilde olmasına dikkat etmek, uygulamada uzman bir firmadan destek almak, çağrı merkezi ses yalıtımı ve akustik konusunda başarılı sonuçlara ulaşmayı kolaylaştırır.

Çağrı Merkezi Akustik Düzenlemeleri Nasıl Olmalı

Yapılan bir araştırmaya göre çağrı merkezlerinde çalışan personelin öncelikle etik açıdan rahatsız etmeyecek bir ürün yada hizmet pazarlaması, bulunduğu ortamda aşırı gürültü olmaması bir çağrı merkezi ortamından beklenen özelliklerdir. Çağrı merkezlerinde masanın yüksekliği, akustik seperatör, akustik tavan panelleri ve akustik duvar panelleri ile gerekli düzenlemelerin yapılması önemlidir. Burada seçilecek malzemenin türünün hangisi olacağı iletişim merkezinin hacmine çalışan sayısına ve hatta yerleşimine bakılarak hesaplanması gereken bir matematiksel konudur.

İpucu: Yapılan bir araştırmaya göre Akustik düzenlemesi yapılmamış ortamlarda çallışan personelin %70 ‘i gürültüden etkilendiğinden mutsuzdurlar.

Çağrı merkezi ses yalıtımı nasıl yapılır?

Çağrı merkezi ses yalıtımı, diğer alanlarda yapılan ses yalıtımlarından biraz daha farklı olabilir. Buradaki farklılık binanın yapısı, Yapı elemanları, ses geçiş değerlerine göre farklılık göstermektedir. Bu alanlar, genellikle personellerin yoğun şekilde çalıştığı ve aynı odanın paylaşıldığı yerlerdir. Bu tip durumlarda yapılması gereken en doğru şey, masalar arası ses yalıtımı yapmak yani masalara masa seperatörü , akustik paravan ve akustik ses emici antibakteriyel süngerlerin veya akustik kumaş kaplı panel kullanılmasıdır. Buna ek olarak tavan ve duvar ses yalıtımı ile birlikte seslerin yayılmasını engellemek için ek olarak zemin ses yalıtımı yapmak da daha doğru sonuçların elde edilmesine yardımcı olabilir. Bu kararlar Çağrı merkezinin doğru bir şekilde değerlendirilmesinden sonra akustik uzmanımız tarafından sizlerle istişare sonucu verilecektir.

Mutlu Akustik olarak çağrı merkezi ses yalıtımı akustik düzenleme işlemlerinde başarılı sonuçlara ulaşmak için seçtiğimiz malzemelerin kaliteli olmasına dikkat ediyor, müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak için uygun fiyat seçeneklerini sunuyoruz.

Çağrı Merkezinde Akustik Neden Önemli ?

Bir ortamda işlerin doğru şekilde yürüyebilmesi için olması gereken en büyük özellik, seslerden arındırılmış olmasıdır. Çağrı merkezleri, seslerin çok yoğun olduğu alanlardır ve genellikle personeller, karşılıklı masalarda oturarak hizmet verirler. Bu durumda, telefon görüşmelerinin sağlıklı olabilmesi için iki personelin konuşmalarının birbiri ile karışmaması gerekir. Bunun için akustik masa seperatörü, ses emici süngerler kullanılarak ortamda oluşan seslerin sönümlenmesi sağlanır. Tabi ki bu işlemleri yaparken en çok dikkat edilmesi gereken detay, kullanılan malzemenin kalitesi ve antibakteriyel olması ve elbette akustik NRC değeri yüksek olan beklentileri karşılayan ürünlerin tercih edilmesidir. Bu nedenle hem malzeme için hem de uygulama için seçtiğiniz firmanın alanında deneyimli bir isim olmasına özen göstermeniz gerekir. Mutlu Akustik olarak çağrı merkezi ses yalıtımı alanında uzun zamanların deneyim ve tecrübesi ile siz değerli müşterilerimize hizmet vererek aradığınız sonuçları elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Firmamız ile iletişime geçerek çağrı merkezi ses yalıtımı hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, ölçüm yapılması ve uygulama için destek talebinde bulunabilirsiniz. En iyi sonuçlara en kısa sürede ve en uygun fiyatlarla ulaşmak için iletişim bilgilerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.