Sizi Arayalım
Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Bebek Odası Ses Yalıtımı

Bebek odası ses yalıtımı yaptırmak bebeğimiz olmadan önce sorun yaşayacağımızı düşündüğümüz en son konulardan biri olabilir. Öyle ki sağlıklı bir bebeğe sahip olmak ve bebekliğinden evlenme çağına kadar tüm süreci hayal eder ve planlamaya gayret gösteririz. Ancak bebeğimizin odasında uyku düzenini bozacak komşu duvarlardan gelen gürültüyü hiç hesap edememiş olabiliriz.

Bebek Odası Ses Yalıtımı

Hemen hemen benzer sorunları bir çok ebeveyn yaşamaktadır. Kendimizden bile sakındığımız bebeğimizin yüksek komşu gürültüleri nedeniyle korkarak uykularından uyanmaları maalesef üzücü olabiliyor ancak bunun bir çözümü var.

Bebek Odası Ses Yalıtımı Nasıl Yapılır ?

Bebek odası ses yalıtımı yapmak için sesin hangi noktalardan ne kadar geldiğini doğru tespit etmek gerekir. Bazı yapılarda bir çok noktadan ses gelirken bazı yapılarda sesin büyük bir kısmının ortak duvarlardan geldiği belirtilmiştir. Buna rağmen azımsanmayacak kadar şikayet üst ve alt kattan gelen gürültü nedeniyle bebeğin uyku düzenini bozduğu belirtilmiştir.

Bebek odasının komşu ortak duvarlardan gelen gürültüler yalnızca bu duvarı yalıtarak %90 ve üzeri oranında kurtulmak mümkün olabiliyorken alt kattan gelen gürültüler için zemin ve duvarların üst kattan gelen gürültüler için tavan ve duvarların yalıtılması gerekiyor ?

Şu makalelerimize de göz atabilirsiniz: Duvar Ses Yalıtımı, Tavan Ses Yalıtımı, Zemin Ses Yalıtımı, Yüzer oda ses yalıtımı

Bebek odalarında kullandığınız malzemeler sağlıklı mı ?

Bebek odası ses yalıtımı tıpkı yetişkinler için yaptığımız ses yalıtımında olduğu gibi, antibakteriyel, zehirli gazlar içermeyen, haşerat barındırmayan sistemlerdir. Tamamen kapalı sistem olmasından dolayı son kat alçıpan plakalar ile kapatılmakta ve arkadaki sistem hava almayacak şekilde boşluksuz olarak tamamlanmaktadır.  Tüm sistemlerimiz sağlıklı ve yangın güvenliği düşünülerek oluşturulmaktadır ve sünger ürünleri kullanılmamaktadır.

Bebek Odasının Hangi duvarlarını ses yalıtımı yapmalıyım ?

Sesler bir ok gibi hareket etmez. Bir frekansa sahiptir ve yapıların içerisinde hareket ederler. Yani ses duvara girdiğinde duvarın arka yüzünden çıkıp yoluna devam etmez. Duvar, tavan ve zemin gibi yapıya giren sesler ve titreşimler yapı içerisinde hareket ederek aşağı, yukarı ve sağa sola doğru hareket ederler.

Ortak duvarlarda yapılacak yalıtım uygulamaları ile %90 ve üzerinde netice alınabilirken üst kattan veya alt katta gelen sesler için tavanı yalıtmak bu seviyede bir ses yalıtımı sağlamayacaktır. Zira duvarlarınızın içerisinde oldukça ses duyacaksınız. sadece tavan veya zemine yalıtım yapmak ses sorununuzu %50 – %60 ortadan kaldıracaktır.

Bebek odamı ses yalıtımı yaptırarak sessiz bir hale getirebilir miyim ?

Elbette bu mümkün ve bunun farklı yolları var. Yüzer oda ses yalıtımı veya detaylı bir kuru duvar ses yalıtımı ile bebek odalarınızı bebeğinizin uykudan uyanmasını engelleyecek seviyede hatta biraz büyüyüp oyun oynamaya başladığında ona harika bir oyun odası ve uyku odası bırakmış olursunuz. Böylece oyun oynarken harika vakit geçirecek ve hiç bir komşunuzun şikayetine maruz kalmazsınız.

 

Bebek Odası Ses Yalıtım Fiyatları

Ses yalıtımının belirli bir fiyatı yoktur. Bu müşterinin şikayetine göre değişkenlik gösteren ve bu şikayete göre oluşturulacak ses yalıtım kesitlerine göre değişiklik göstermektedir. Yaklaşık bir maliyet hesabı yapmak için bir akustik uzmanımıza sorununuzu ve oda ölçülerini vererek hesaplama yaptırabilirsiniz. Lütfen danışmaktan çekinmeyin.